PGE Stal Mielec przegrała sparing z 1-ligowym ŁKS-em Łódź 0:2

Waldemar Mazgaj
Piłkarze Stali Mielec z trzech dotychczasowych letnich sparingów wygrali jeden, a przegrali dwa. Fot. Marta Badowska/stalmielec.com
W meczu sparingowym rozegranym w Woli Chorzelowskiej 1-ligowy ŁKS Łódź wygrał 2:0 z ekstraklasową PGE Stalą Mielec.

W trzecim meczu kontrolnym, rozgrywanym tym razem w deszczu, Stal poniosła drugą porażkę. W ekipie trenera Włodzimierza Gąsiora zabrakło wracających do zdrowia Kamila Kościelnego i Macieja Domańskiego oraz Bozhidara Chorbadzhiyskiego, który po środowym sparingu z Puszczą Niepołomice zmaga się z drobnym urazem.

Sam mecz to lekka przewaga „świeższych” graczy z Łodzi, którzy przede wszystkim zagrali skuteczniej. W Stali dobrych okazji nie wykorzystali m.in. Albin Granlund i Mateusz Mak.

W drugiej połowie skład mielczan oparty był na młodzieży. Kolejne szanse na zaprezentowanie się trenerom mieli testowani pomocnicy - Wiktor Kłos (wiosną Stal Rzeszów) i Eryk Galara (Wólczanka).

Za tydzień mielczanie rozegrają sparing z 2-ligową Stalą Rzeszów, a w następny poniedziałek wyjadą na pięciodniowy obóz do Arłamowa.

PGE Stal Mielec - ŁKS Łódź 0:2 (0:1)

Bramki: Javi Moreno 26, Janczukowicz 62.

PGE Stal – I połowa: Primel – de Amo Perez, Żyro, Flis – Granlund, Tomasiewicz, Urbańczyk, Budziński, Getinger – Jankowski, Zjawiński; II połowa: Strączek – Bakowski, Matras, Chmielowiec – Seweryn, Galara, Mak, Sadłocha, Kłos – Duszkiewicz, Kolew.

ŁKS - I połowa: Kozioł - Szeliga, Monsalve (30 Rozwandowicz), Marciniak, Koprowski - Javi Moreno, Rygaard, Tosik, Domínguez, Gryszkiewicz – Jurić; II połowa: Arndt - Bąkowicz, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak - Pirulo, Guima, Rozwandowicz (68 Kuźma), Trąbka, Ibe-Torti - Janczukowicz.