PGE Stal Mielec sprowadzona na ziemię. GKS Jastrzębie był lepszy i zasłużenie wygrał [RELACJA, ZDJĘCIA]

Kuba Zegarliński
GKS Jastrzębie wykorzystał atut własnego boiska i pokonał PGE Stal Mielec 1:0. Jedyny gol padł w drugiej połowie, a jego autorem był Kamil Adamek. Jeśli jutra ŁKS wygra swoje spotkanie, to przewaga nad Stalą znów wynosić będzie siedem punktów.

Pierwsza połowa to typowy mecz walki z obu stron. Brakowało klarownych okazji. Na początku dwa strzały oddali gracze gości, ale to GKS mógł objąć prowadzenie. Uderzenie Skóreckiego minęło o centymetry bramkę Kiełpina.

Na kolejną dogodną okazję musieliśmy czekać niemal do końca pierwszych 45. minut. W idealnej sytuacji znalazł się Juroszek, ale z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki.

W odpowiedzi Janoszka po zamieszaniu w polu karnym trafił w bramkarza GKS-u. Druga część meczu zaczęła się od ataków gospodarzy. Najpierw minimalne pomylił się Juroszek, następnie dobrą interwencją popisał się golkiper Stali.

Goście mogli objąć prowadzenie po strzale Getingera, zabrakło jednak precyzji i piłka poszybowała nad poprzeczką.

Co nie udało się mielczanom, zrobili więc piłkarze GKS - u. Drużyna z Jastrzębia wyszła na prowadzenie w 67. minucie. Po znakomitej akcji Kiełpina pokonał Kamil Adamek. Chwilę później napastnik gospodarzy mógł strzelić drugiego gola, ale bramkarz Stali nie dał się zaskoczyć.

Goście walczyli o wyrównanie, ale ich dośrodkowania nie przynosiły żadnych efektów. W ostatniej akcji meczu w niezłej sytuacji znalazł się Rafał Grodzicki, ale naciskany przez obrońców, nie dał rady oddać celnego strzału. Po tej sytuacji sędzia zakończył spotkanie.

- Jesteśmy bardzo rozczarowani. Po zwycięstwie z Rakowem chcieliśmy podtrzymać tę passę i wywieźć stąd trzy punkty, a nie wywozimy nawet remisu - powiedział przed kamerą Polsatu Sport pomocnik Stali Mielec, Maciej Urbańczyk.

Za naszą drużyną na pewno gorszy mecz. Teraz pozostaje jedynie czekać na to, co zrobi ŁKS. Jeśli wygra, to jego przewagą nad PGE Stalą znów wynosić będzie siedem punktów.

GKS Jastrzębie - PGE FKS Stal Mielec 1:0 (0:0)

Bramka: K. Adamek 66.

GKS: Drazik - Kulawiak, Jaroszek, Szymura, Gojny, Skórecki (65 R. Adamek), Kawula, Mróz, Farid Ali, Jadach (72 Wróbel), K. Adamek (89 Mazurkiewicz). Trener Jarosław Skrobacz.

PGE Stal: Kiełpin -Spychała, Kiercz, Dobrotka, Leandro (61 Prokić), Getinger (78 Grodzicki), Urbańczyk, Janoszka, Nowak, Tomasiewicz, Paluchowski (61 Gąsior). Trener Artur Skowronek.

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Żółte kartki: Gojny, R. Adamek, Ali (GKS) oraz Kiercz, Dobrotka, Tomasiewicz (Stal).

Widzów: 1532.