PGE Stal Mielec wygrała sparing z Sandecją Nowy Sącz. Pierwszy gol Roberta Dadoka

Kuba Zegarliński
kz
PGE Stal Mielec wygrała sparingowe spotkanie z Sandecją Nowy Sącz. Pierwszego gola w nowych barwach zdobył Robert Dadok, który w styczniu zmienił Stalową Wolę właśnie na Mielec.

Mielczanie w pierwszym sparingu, tydzień temu, ulegli w Myślenicach Wiśle Kraków 1:0. Jedynego gola zdobył Rafał Boguski. Z kolei mielczanie, mimo kilku sytuacji, nie zdołali zdobyć bramki.

Tym razem było inaczej, choć początek wcale tego nie wskazywał. Dwukrotnie bliski szczęścia był Maciej Korzym, ale w pierwszym przypadku golkiper Stali popisał się fantastyczną interwencją po strzale z bliskiej odległości, a w drugim wygarnął piłkę popularnemu "Korzeniowi" spod nóg.

Podopieczni Dariusza Marca rozkręcali się więc powoli, ale na szczęście na dobre tory weszli we właściwym momencie. W 38.minucie Robert Dadok przymierzył z dystansu, a zrobił to tak precyzyjnie, że Krzysztof Baran nie miał nic do powiedzenia.

W drugiej połowie Sandecji udało się wyrówna. Gola w 55.minucie zdobył Marcin Flis. Był to bardzo ładny strzał z rzutu wolnego.

PGE Stal jednak długo jednak nie pozostała dłużna swojemu przeciwnikowi. Jeszcze przed upływem 60,minuty gry mielczanom prowadzenie dał Adrian Paluchowski.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i to podopieczni Dariusza Marca mogli cieszyć się z wygranej.

PGE Stal Mielec - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)

Bramki: Dadok 38, Paluchowski 59 - Flis 55.

Ernest Kasia, prezes KS Wiązownica: Nie liczyłem pieniędzy wydanych na klub [STADION]