PGE Stal Mielec wygrywa z Chojniczanką Chojnice i wygrywa rozgrywki Fortuna 1 Ligi. Teraz już PKO BP Ekstraklasa [RELACJA]

Kuba Zegarliński
archiwum
PGE Stal Mielec z przytupem zakończyła sezon Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Dariusza Marca pokonali Chojniczankę Chojnice (4:1) i rzutem na taśmę wskoczyli na pierwsze miejsce.

- W końcu można być uśmiechniętym – mówił przed tym meczem trener PGE Stali Mielec Dariusz Marzec. Jego zespół miał już pewny awans, ale nikt nie miał zamiaru odpuszczać ostatniego meczu.

– Zdajemy sobie z tego sprawę, że przyjdzie dużo kibiców i chcemy wygrać. Chcemy pokazać, że gramy do końca – podkreślał trener.

Dariusz Marzec przyznał również, że da kolejne szanse najzdolniejszym zawodnikom z klubowej akademii i tak od pierwszych minut na boisku mogliśmy oglądać Adam Kramarz. Oprócz niego, z młodych zawodników zagrał jeszcze bramkarz Rafał Strączek. Poza tym trener Marzec postawił na doświadczonych piłkarzy.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando mielczan, ale mimo to schodzili z boiska z zerem na koncie, a przeciwnicy z jedną bramką. Na 1:0 w 19..minucie strzelił Surdykowski. 10 minut później z boiska musiał zejść debiutujący w pierwszym składzie PGE Stali Adam Kramarz, który złapał kontuzję.

W drugiej połowie mieliśmy jednak już prawdziwy koncert podopiecznych Dariusza Marca. Najpierw gola wyrównującego zdobył Bartosz Nowak, a kilka minut później głową na prowadzenie swój zespół wyprowadził Mateusz Mak.

To już całkowicie podłamało gości z Chojnice, którzy co prawda co jakiś czas próbowali atakować, ale nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Rafała Strączka.

PGE Stal Mielec nie miała jednak zamiaru przestawać, mając apetyt na kolejne gole. Te udało się strzelić w ciągu ostatnich dziesięciu minut. Najpierw z odległości trafił Maciej Domański, którego czekają już wkrótce rozmowy na temat przedłużenia kontraktu. Dzieła zniszczenia w doliczonym czasie gry dokończył Robert Dadok.

W tym samym czasie Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało z Chrobrym Głogów 0:1 i na koniec sezonu drużyna spod Klimczoka musiała uznać wyższość mielczan. To podopieczni Dariusza Marca z dorobkiem 67.punktów kończą sezon Fortuna 1 Ligi na pierwszym miejscu.

PGE Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice 4:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Surdykowski 19, 1:1 Bartosz Nowak 53, 2:1 Mak 62, 3:1 Domański 81, 4:1 Dadok 90.

PGE Stal: Straczek – Bartosz (56 Michał Żyro), Mateusz Żyro, Lisowski (73 Skrzyniak), Getinger - Kramarz (31 Bielak), Mak, Nowak, Tomasiewicz, Domański - Dadok. Trener Dariusz Marzec.

Chojniczanka: Janukiewicz – Bartosiak, Kuzimski, Mikołajczak, Mudra, Papikyan (64 Sacharuk) - Paprzycki (46 Wolski), Surdykowski, Wachowiak, Wiktorski (67 Kasperowicz) - Ziętarski. Trener Zbigniew Smółka.

Żółte kartki: Lisowski, Bielak - Surdykowski, Papikyan.