PGNiG Puchar Polski - 1/16 finału. Eurobud JKS zrobił swoje i pokonał w Olkuszu miejscowy SPR

kostek
Magda Balsam (z piłką) była najskuteczniejszą zawodniczką Eurobud JKS-u Jarosław w pucharowym pojedynku. fot. Grzegorz Kostka
Jarosławski zespół wykonał zadanie i awansował do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. Miał wygrać i wygrał, chociaż mecz nie był porywającym widowiskiem. Eurobud JKS zrobił swoje i pokonał w Olkuszu miejscowy SPR 38:34.

Jarosławianki szczególnie w pierwszej połowie grały trochę na "pół gwizdka". Widać było, że mają przerwę w rozgrywkach. Wiadomo było, że I ligowy SPR Olkusz w takim spotkaniu będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony i faktycznie walczył do upadłego. W pierwszej części nawet prowadził. Najwyżej w 21 minucie po trafieniu Weroniki Gęgotek 14:8.

W drugiej połowie "czarno-niebieskie" zabrały się do pracy. Seria bramek Magdy Balsam pozwoliła jarosławiankom objąć prowadzenie 20:17 i potem już właściwie mieć pojedynek pod kontrolą. W 42 min. po golu Moniky Bancilon, JKS wygrywał 26:23, w 45 min. po bramce Sylwii Strzębała, 27:24. Następnie dwa razy celnie przymierzyła Balsam i było 31:25 dla jarosławianek. Rywalki jeszcze trochę się "poszarpały" jednak nie były wstanie, zmienić losów pojedynku.

Do bramki pierwszego zespołu JKS po kontuzji wróciła Annamaria Musakova. Zabrakło natomiast wciąż leczących urazy Martyny Żukowskiej i Amandy Szymborskiej. JKS wygrywając czteroma trafieniami, awansował do kolejnej fazy Pucharu Polski, która ma być rozegrana w połowie stycznia 2020 roku. Pozostałe mecze 1/16 Pucharu Polski zostaną rozegrane w najbliższy wtorek, środę i czwartek.

SPR Olkusz - Eurobud JKS Jarosław 34:38 (16:16)

JKS: Szczurek, Backiel, Musakova – Bancilon 7, Balsam 11, Donets 4, Luberecka, Turkalo 8, Strzębała 1, Pietras 3, Strózik 1, Bieńkowska 1, Aleksandra Szymborska 1, Kozimur 1. Trener: Vit Telecky.

Kary: 6 i 4 minut. Widzów 200.