PGNiG Superliga: Cudu w Mielcu nie było. Handball Stal przegrała u siebie z Azotami Puławy

Stal Mielec nie sprostała wyżej notowanym Azotom Puławy
Stal Mielec nie sprostała wyżej notowanym Azotom Puławy FOT. Materiały Prasowe Handball Stal Mielec
Azoty Puławy pewnie pokonały na wyjeździe Handball Stal Mielec w meczu 12. kolejki PGNiG Superligi. To już 11 porażka mielczan w tym sezonie.

Gdyby Stal zdobyła w tym meczu jakiekolwiek punkty, byłoby to chyba największą sensacją w tym sezonie. Doświadczona ekipa z Puław jednak nawet na moment nie dała poczuć rywalom szansy.

Przyjezdni prowadzili w tym meczu od początku do końca. Ostatni remis zanotowano w 8. minucie kiedy do Zembrzyckiego pokonał Wojdak. Potem mielczanie stanęli i przez siedem minut, an razu nie trafili do siaki rywali. Gdy w końcu Mączka z karnego zmusił bramkarza rywali do kapitulacji, było już 5:11. Stali w kolejnych minutach udało się odrobić niewielką część strat, ale w końcówce pierwszej połowy znów pozwolili odjechać rywalom.

Największą bolączką mielczan były błędy w ofensywie, popełnili oni aż 10 strat przy 5 rywala, to pozwalało Azotom rzucić, aż 6 bramek z szybkiego ataku.

Po zmianie stron Stali raz udawało się zmniejszyć straty (po bramce Smolikowa było 17:22), by za moment to przeciwnik doszedł do głosu. Stal miała dobre momenty, kiedy udawało się jej zatrzymać rywala na kilka minut, ale straty były zbyt duże.

Mielczanie w tym meczu nie ustępowali rywalom znacząco na linii rzutu, ale ich grzechem głównym były błędy w rozegraniu i częste straty.

Handball Stal Mielec – Azoty Puławy 26:34 (13:19)

Stal: Procho 1, Dekarz – Sobut 1, Mączka 9, Smolikow 5, Krupa 1, Pribanic 2, Wojdak 2 oraz Nowak, Graczyk 1, Chodara 1, Ruhnke 3, Wołyncew, Osmola. Trener Rafał Gliński.

Azoty: Zembrzycki, Bogdanov – Jurecki 1, Bachko 2, Przybylski 4, Jarosiewicz 3, Rogulski 9, Akimienko 6 oraz Kowalczyk 4, Łangowski 3, Fedeńczak 1, Gumiński 1, Zivković, Baranowski. Trener Robert Lis.

Sędziowie: Mroczkowski i Patyk.