PGNiG Superliga Kobiet. Eurobud JKS Jarosław przegrał u siebie ze Startem Elbląg [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
Eurobud JKS Jarosław nie utrzymał przewagi z pierwszej połowy meczu ze Startem Elbląg i przegrał ostatecznie 29:30. Łukasz Solski
Eurobud JKS Jarosław nie utrzymał przewagi z pierwszej połowy meczu ze Startem Elbląg i przegrał ostatecznie 29:30 (17:14).

Przewaga gospodyń uwidoczniła się dopiero w 20. min meczu. Po bramce Martyny Żukowskiej było 13:10. Jarosławianki trzymały dystans chociaż przyjezdne do końca pierwszej połowy starały się niwelować straty.

Po zmianie stron Start ruszył ze sporym animuszem. W 37. min rywalki doprowadziły do remisu 19:19 i dały wyraźny sygnał, że nie zamierzają się poddawać. W 54. min po celnym karnym Alicji Pękali zespół z Elbląga był już na plusie 27:26. W końcówce meczu emocje sięgały zenitu. Kilkadziesiąt sekund przed końcem było 29:28 dla przyjezdnych. Do remisu 29:29 doprowadziła Magdalena Balsam. Wtedy trener Startu wziął czas, ustawił akcję meczu. Paulina Stapurewicz rzutem z dystansu pokonała Kaję Szczurek i chociaż jarosławianki miały jeszcze okazję na zdobycie gola, to zupełnie popsuły ostatnią piłkę i musiały pogodzić się porażką.

- Pierwsza połowa układała się po naszej myśli, miałyśmy widoczna przewagę nad przeciwnikiem, jednak w drugiej części meczu szwankowała obrona, przez to nie miałyśmy dużo szans na wyprowadzenie kontry. Do tego nie wykorzystywaliśmy też pewnych rzutów. To już jednak przeszłość. Skupiamy się na meczu z Lublinem i jedziemy tam walczyć o 3 punkty - powiedziała rozgrywająca JKS-u Martyna Żukowska.

W czwartek 27 lutego jarosławianki udadzą się na mecz z Perłą Lublin.

Startem Elbląg.

Eurobud JKS Jarosław - Start Elbląg 29:30 (17:14)

JKS: Musakova, Kulpa, Szczurek - Bancilon 1, Kozimur 3, A. Szymborska, Wicińska, Żukowska 4, Turkalo 8, Bieńkowska, Strózik 3, Balsam 10, Rygiel, Luberecka, Pietras, Donets. Trener Vit Teleky.

Start: Orowicz, Chodakowska - Pękala 11, Yashchuk 2, Waga 2, Szulc, Cygan 5, Stapureiwcz 5, Dronzikowska 2, Kaczmarek, Trbovic 3. Trener Andrzej Niewrzawa.

Sędziowali Bloch (Nakło Śląskie) i Solecki (Tarnowskie Góry). Kary: 10 min - 6 min. Widzów 800.

POZOSTAŁE WYNIKI: MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. - MKS Perła Lublin 19:30 (10:14), KPR Gminy Kobierzyce - KPR Ruch Chorzów 37:24 (15:10), Metraco Zagłębie Lubin - Młyny Stoisław Koszalin 23:23 (13:13, k. 3:2).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani