PGNiG Superliga Kobiet. Eurobud JKS Jarosław walczy o przełamanie. Piotcovia – o brązowy medal!

Waldemar Mazgaj
Jarosłąwianki (w szarych koszulkach) mają już tylko kilka spotkań do końca sezonu, o którym pewnie będą chciały szybko zapomnieć. fot. materiały prasowe PGNiG Superligi Kobiet
Walcząca o medal Piotrcovia będzie w sobotę rywalką szczypiornistek Eurobudu JKS-u w meczu 16. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Jarosławianki chcą przerwać serię pięciu porażek.

Ekipa Reidara Moistada ostatnio przegrywała w Koszalinie (24:28), Lublinie (26:30), Elblągu (25:28), z Zagłębiem Lubin (17:29), Kobierzycach (22:28). Dość powiedzieć, że ostatni raz w tym sezonie wygrała 5 marca, gdy jej rywalem był ostatni w tabeli Ruch Chorzów (35:26).

Przez cały mecz bardzo mocno walczyłyśmy. Na porażce zaważyły ostatnie minuty i nietrafione w tym czasie rzuty. Popełniłyśmy też trochę błędów w ataku

– mówiła po ostatnim spotkaniu Julia Pietras, skrzydłowa Eurobudu JKS-u.

Problemem zespołu znad Sanu jest na pewno „krótka” ławka, jedna – no może dwie – rezerwowe prezentują poziom zbliżony do pierwszej „siódemki”. Stąd wiele porażek w ostatnich minutach meczów, gdy dysponujące „szerszą ławką” rywalki maja więcej sił.

- Jesteśmy przygotowane fizycznie, żeby grać całe mecze. Zresztą tak gramy cały sezon – z taką tezą nie zgadza się Pietras.

Piotrcovia to nie jest ulubiony rywal jarosławianek. Dotychczasowe mecze to tylko punkt Eurobudu JKS-u za porażki 21:40, 2:4 po karnych (po remisie 25:25) oraz 25:31. Zresztą zespół z Piotrkowa Trybunalskiego chce w tym sezonie powalczyć o medal – wprawdzie traci do Perły Lublin 10 punktów, ale ostatnio z nim wygrywał i ma rozegrane trzy mecze mniej.

- Chcę z Piotrkowem pożegnać się medalem, a po ostatnim meczu cieszyć się z naszymi kibicami, którzy wejdą wreszcie do hali – podkreśla Romana Roszak, szczypiornistka Piotrcovii.