PGNiG Superliga Kobiet. Eurobud JKS Jarosław wygrał z Ruchem Chorzów 35:30. 16 bramek Magdaleny Balsam, to rekord ligi!

luks, superligakobiet.pl
Na zdjęciu Magdalena Balsam, która rzuciła dla JKS-u 16 bramek i pobiła tym samym rekord ligi. superligakobiet.pl
Jarosławskie szczypiornistki w świetnych humorach wracają z Chorzowa. W niedzielę Eurobud JKS pokonał miejscowy Ruch 35:30.

Zawodniczki Ruchu podbudowane sukcesem w Pucharze Polski (w środę wywalczyły awans do półfinału) dobrze rozpoczęły spotkanie z beniaminkiem z Jarosławia i po pierwszej połowie prowadziły minimalnie 16:15.

W 38. min Karolinę Szczurek pokonała Katarzyna Masłowska, a gospodynie powiększyły przewagę (22:20), by błyskawicznie ją stracić, a następnie mieć dwa gole do odrobienia. Świetnie dysponowana Magda Balsam wykończyła trzy akcje z rzędu (22:24).

Chorzowianki zareagowały. Masłowska najpierw wykorzystała karnego, a potem przejęła piłkę i samotnie pognała na bramkę JKS-u. Było 26:25 dla drużyny Michała Boczka, a po dynamicznym wejściu Aleksandry Jaroszewskiej 28:26.

Trener gości poprosił o czas i od tego momentu jarosławianki panowały na boisku. Ostatnie 12 minut rozegrały koncertowo. Największa w tym zasługa Balsam, która – mimo urazu lewej stopy – rzuciła w końcówce pięć goli, a w całym spotkaniu aż szesnaście! To nowy rekord PGNiG Superligi Kobiet. Skrzydłowa Eurobudu mogła go jeszcze poprawić, ale w ostatniej próbie zatrzymała ją Karolina Kuszka.

- Śmiałam się przed meczem, że dziś pobiję rekord ligi. Cieszę się, ale to wszystko zasługa dziewczyn i dziękuję im za to. Staram się wykorzystywać to, co mi wypracują. Mam biegać, rzucać i staram się z tego wywiązać. W ostatniej akcji nie miałam już kompletnie siły, bo wcześniej podkręciłam kostkę. Cieszę się, że wygrałyśmy i że mogłam pomóc drużynie - komentowała mecz najlepsza na boisku Magdalena Balsam z JKS-u.

- Pamiętaliśmy, że Chorzów wygrał w pucharze z nami, z Piotrcovią i ostatnio ze Startem Elbląg. Czasami czegoś brakuje, ale dla mnie to jest bardzo dobra drużyna. W ostatnich 12 minutach poprawiliśmy się w obronie, to tam był problem. Zagraliśmy w końcówce tak, jak powinniśmy zagrać od początku

- podkreślił Vit Teleky, trener JKS-u.

Ruch Chorzów – Eurobud JKS Jarosław 30:35 (16:15)

Ruch: Chojnacka, Kuszka, K. Gryczewska – Jasinowska 4, Drażyk 8, Polańska 1, Masłowska 5, Jaroszewska 1, Piotrkowska 8, Nimsz, Lipok 1, Sójka, Grabińska 1, Stokowiec 1. Trener Michał Boczek.

JKS: Szczurek – Novais Bancilon 3, Balsam 16, Donets, Turkalo 3, Pietras 5, Strózik 1, Żukowska 3, Kozimur 4. Trener Vit Teleky.

Sędziowali Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice) i Tomasz Wrona (Kraków). Kary: 12 min - 12 min. Widzów 420.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani