PGNiG Superliga Kobiet. Porażka Eurobudu JKS Jarosław z Zagłębiem Lubin 25:33

luks, superligakobiet.pl
Zagłębie Lubin pokonała u siebie Eurobud JKS Jarosław 33:25, odnosząc tym samym siódme zwycięstwo z rzędu.

Miedziowe w 2. min prowadziły już 3:0. Odpowiedź JKS-u przyszła dopiero w 6. min, a wynik po stronie beniaminka otworzyła Natalya Turkalo. Przed upływem dziesiątej minuty o czas poprosił Vit Teleky, gdyż na tablicy wyników było już 7:2. Lubinianki wykorzystywały każdy najmniejszy błąd rywalek i zaliczyły znakomity start, grając nie tylko skuteczną, ale ładną dla oka piłkę ręczną. Po kwadransie gry było 14:6 dla gospodyń, a aż sześć trafień było autorstwa reprezentacyjnej skrzydłowej Kingi Grzyb. Do końca pierwszej połowy lubinianki trafiły tylko raz, rywalki sześć i mieliśmy 15:12.

Dziesięć minut po zmianie stron było już tylko 18:16 dla Zagłębia, a kolejne bramki rzucała Natalya Turkalo. Zawodniczki Metraco Zagłębia, kiedy tylko poczuły oddech rywalek, znów włączyły piąty bieg i wyszły na 5-bramkowe prowadzenie (45. min 22:17). Znakomite zawody rozgrywała Małgorzata Mączka. W końcówce Miedziowe jeszcze wyśrubowały wynik, nie do zatrzymania było trio Grzyb-Mączka-Trawczyńska.

OPINIE

Magdalena Balsam, prawoskrzydłowa JKS-u: - Na pewno nie zaczęłyśmy dobrze tego spotkania, znowu zagrałyśmy słabo w obronie. Trzeba wyciągać wnioski i tą obronę poprawić. Część drugiej połowy była lepsza w naszym wykonaniu. Jakbyśmy zagrały w obronie jak podczas pojedynku w Jarosławiu, kiedy wygrałyśmy z Zagłębiem myślę, że wynik mógłby być inny. Przed sezonem naszą aktualną pozycję w tabeli brałybyśmy w ciemno. Jednak w miarę jedzenia apetyt rośnie i na pewno chcemy spróbować wspiąć się jeszcze wyżej.

Bożena Karkut, trener Zagłęgia: Od początku do końca to my narzucałyśmy warunki. Co prawda w pewnym momencie zdarzyło nam się kilka minut dekoncentracji i JKS Jarosław to wykorzystał i zniwelował straty. Bardzo dobra nasza postawa w obronie i Moniki Maliczkiewicz w bramce spowodowały, że zdobyłyśmy łatwe bramki z kontr. Bardzo ładne zagrania prezentowała Patrycja Matieli, do tego dołączyła się jak zwykle wspaniała gra Kingi Grzyb, dobrą zmianę dała Gosia Trawczyńska. Cały zespół zagrał bardzo dobre zawody, przede wszystkim w obronie.

Metraco Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 33:25 (15:12)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 10, Mączka 7, Hartman 2, Trawczyńska 6, Buklarewicz, Górna, Ważna 1, Galińska, Zawistowska, Matieli, Noga, Belmas, Pielesz 3, Milojević 3. Trener Bożena Karkut.

JKS: Szczurek, Backiel – Bancilion 3, Balsam 3, Donets 3, Turkalo 6, Musakova, Pietras 1, Strózik 1, Żukowska 4, Szymborska 2, Kozimur 1, Szymborska 1. Trener Vit Telekky.

Sędziowały Lesiak, Lidacka (Kraków). Kary: 8 min - 6 min. Widzów 1667.

Ernest Kasia, prezes KS Wiązownica: Nie liczyłem pieniędzy wydanych na klub [STADION]