PGNiG Superliga Kobiet. Szczypiornistki Eurobudu JKS-u Jarosław przegrały po karnych z Piotrcovią w zaległym meczu

Waldemar Mazgaj
Jarosławianki drugi raz w tym sezonie przegrały po kanrych.
Jarosławianki drugi raz w tym sezonie przegrały po kanrych. fot. materiały prasowe PGNiG Superligi kobiet
W zaległym meczu 10. kolejki PGNiG Superligi Kobiet szczypiornistki Eurobudu JKS-u Jarosław podzieliły się punktami z Piotrcovią, ale przegrały bitwę o dodatkowy punkt w rzutach karnych.

Wcześniejsze dwa mecze tych drużyn pokrzyżował Covid-19. 27 września Piotrcovia ograła Eurobud JKS 40:21, ale pewnie pół drużyny znad Sanu było już wtedy zarażonych. 9 stycznia, gdy miano rozgrywać ten mecz, fala zakażeń dotarła do Piotrkowa i dopiero teraz udało się odrobić zaległość. Co ciekawe oba zespoły po raz kolejny spotkają się już w sobotę.

Aleksandra Zimny została wybrana na Zawodniczkę Tygodnia PGNiG Superligi Kobiet, po tym, jak w niedzielę rzuciła aż 11 bramek (przy 15 próbach) w wygranym meczu z Młynami Stoisław Koszalin (28:25). Grające od tego sezonu nas Sanem 24-letnia rozgrywająca jest wychowanką MKS-u Kusego Szczecin, grała też w Pogoni Szczecin oraz w Norwegii, w ekipach Storhamar i Volda HK.

Dziś często brała na siebie odpowiedzialność, ale do przerwy miała skuteczność z gry 1/7, na dodatek zmarnowała karnego. Na szczęście poprawiła się po przerwie.

Ciężar ataku wzięła więc na siebie Katarzyna Kozimur, która już do przerwy trafiła 4 razy, wspierała ją na kole Sylwia Matuszczyk.

Środowe starcie było bardzo zacięte. Mecz cały czas oscylował wokół remisu; JKS prowadził już 6:3 w 11. minucie - po rzucie aktywnej w ofensywie Kozimur. Przyjezdne jednak potrafiły odpowiedzieć i 4 minuty później było już 6:7.

W 22. minucie dopiero trzeci rzut karny z rzędu wykorzystała Matuszczyk (8:7), wcześniej bramkarki Darii Opelt (MVP meczu) nie potrafiły pokonać Zimny, ani Zuzanna Mikosz.

W 29. minucie gola rzuciła Roszak (11:12), na dodatek przyjezdne grały w podwójnej przewadze (kary Zimny i Veli Nestiaruk). Mimo to Julia Pietras potrafiła doprowadzić do remisu po 12 do przerwy.

Z Sokoła Kolbuszowa Dolna do Wisłoka Wiśniowa (transfer potwierdzony)

Najciekawsze transfery zimowego okienka z i do podkarpackich...

Początek II połowy to akcja za akcję, gol za gola. Po golu Pietras w 35. było 15:14. Potem trzy z rzędu trafienia przyjezdnych (39.); 18:20 w 45., 20:20, 21:23 w 50, 24:23 w 56. (Matuszczyk), ale potem Roszak, Kozimur i Tarwczyńska z karnego. Na 2,5 min przed końcem było po 25 i już nikt nie potrafił przechylić szali na swoją stronę, choć nerwy były do końca.

Decydowały karne, które drugi raz w tym sezonie (poprzednio z Młynami Stoisław Koszalin w 2. kolejce) jarosławianki przegrały.

Eurobud JKS Jarosław – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 25:25 (12:12), karne 2:4

Eurobud JKS: Ciąćka, Szczurek – Kozimur 7, Nestsiaruk 1, Zimny 5, Doniec 1, Matuszczyk 6, Pietras 3 oraz Żukowska, Guziewicz 2, Mikosz, Parandij, Strózik. Trener Reidar Moistad.

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Roszak 7, Drążyk 3, Więckowska 2, Szynkaruk 3, Klonowska 1, Płomińska 1 oraz Charzyńska, Sobecka 2, Trawczyńska 5, Macedo, Oreszczuk, Zaleśny 1, Abramowicz. Trener Krzysztof Przybylski.

Sędziowali Czochra (Zwierzyniec) i Szpinda (Zamość).
Kary: 6 - 6 minut.