PGNiG Superliga: Minimalna porażka SPR-u Stal Mielec w wyjazdowym meczy z Chrobrym Głogów

Kuba Zegarliński
SPR Stal Mielec
SPR Stal Mielec K. Zegarliński
Od wyjazdowej porażki z Chrobrym Głogów rozpoczął pracę w Stali Mielec trener Michał Przybylski. W mieleckim klubie powiało jednak optymizmem, bo porażka z wyżej notowanym w PGNiG Superlidze rywalem była minimalna.

Nie tylko Michał Przybylski debiutował w tym meczu. Jako drugi trener Stali po raz pierwszy na ławce zasiadł Marcin Basiak.

Było bardzo blisko, by oba debiuty okraszone zostały sensacyjną wygraną, nad walczącym o udział w play-offach, Chrobrym Głogów.

- Nie pękliśmy, walczyliśmy, może trochę brakło zimnej głowy w końcówce i przegraliśmy ten mecz. Na pewno jednak wracamy z podniesioną głową do domu i z materiałem na kolejne mecze - powiedział na konferencji prasowej, trener Michał Przybylski.

Rzeczywiście, mielczanie parkiet w Głogowie mogli opuszczać z wysoko podniesioną głową. Różnicę w ich grze było widać gołym okiem i gdyby mieli trochę więcej szczęścia, pewnie cieszyliby się z wygranej.

Do przerwy, wszystko jeszcze szło po myśli Chrobrego, który od początku prowadził różnicą dwóch, lub trzech bramek.

Po przerwie Czeczeńcy zaskoczyli gospodarzy mocną obroną, a Chrobry zaskoczył sam siebie słabą skutecznością. Przez 11 minut gry głogowianie trafili cztery razy, mielczanie aż 7. W 43. minucie meczu Stal wyszła na pierwsze prowadzenie i zaczęło robić się nerwowo.

Mylili się gracze obu zespołów i tak naprawdę jeszcze na kilkanaście sekund przed końcową syreną Chrobry nie był pewien wygranej.

W 58. minucie na 25:24 rzucił Sadowski. Później zawodnicy obu ekip mieli jeszcze szansę na wyższą wygraną – to Chrobry, a Stal na doprowadzenie do karnych. Ale bramka już nie padła i to gospodarze cieszyli się z jakże ważnych 3 punktów.

Chrobry Głogów - SPR Stal Mielec 25:24 (12:10)