PGNiG Superliga. Porażka mielczan z Chrobrym

Tomasz Leyko
Tak cieszy się zawodnicy Chrobrego po wygranej w Mielcu.
Tak cieszy się zawodnicy Chrobrego po wygranej w Mielcu. Tomasz Leyko
Tego nikt się w Mielcu nie spodziewał. Stal przegrała z walczącym o utrzymanie Chrobrym Głogów. Zaskoczenie jest tym większe, bo była to wysoka porażka i w pełni zasłużona.

BRW STAL MIELEC - CHROBRY GŁOGÓW 23-28 (9-15)

BRW: Lipka, Wolański - Sobut 4, Szpera 4, Babicz 3, Basiak 3, Chodara 2, Janyst 2, Kubisztal 2, Wilk 1, Krzysztofik 1, Gawęcki 1.

CHROBRY: Stachera - Piętak 7, Świtała 5, Płaczek 3, Ścigaj 3, Bednarek 3, Frąszczak 2, Olędzki 2, Różański 2, Wysokiński 1.
SĘDZIOWALI: Marek Wojtyczka (Chorzów) i Grzegorz Majka (Gliwice). KARY 6 i 14 minut; WIDZÓW: 1300.

Początkowymi niepowodzeniami nikt się nie przejmował. Nieraz Stal zaczynała mecz od straty kilku bramek. Trener Ryszard Skutnik widział jednak coraz więcej bezradności w poczynaniach swojej drużyny i już w 13 minucie poprosił o przerwę, przy stanie 5-9.

Po wznowieniu gry to rywale rzucili kolejną bramkę. Łukasz Janyst nie rzucił karnego, Stal nie wykorzystała gry w liczebnej przewadze i to było zmorą mielczan w II połowie. Koncertowo w bramce gości grał Rafał Stachera. Do przerwy Stal traciła 6 bramek. To dużo, ale nie na tyle, by nie odrobić z nawiązką.

Po przerwie zaczęło się od trafień Marcina Basiaka i Grzegorza Sobuta (11-16), ale za chwilę było już 11-18 (bramki Płaczka i Świtały). Rywale parę razy wyciągali rękę do mielczan. Dwukrotnie grali w podwójnym osłabieniu, ale dali radę rzucić gospodarzom bramki. Nie pomógł też odbity karny Adama Wolańskiego. Mielczanie zdołali zbić przewagę do 4 trafień (16-20 i 20-24), ale nie poszli za ciosem. Gdy strata była trzybramkowa (22-25), było już zbyt mało czasu, żeby dogonić rywala, który w końcówce jeszcze mocno przyłożył.