PGNiG Superliga. Zwycięstwo, które mogło kosztować mniej nerwów. Trener SPR Stali Mielec miał pretensje do swoich zawodników

Kuba Zegarliński
Mecz SPR Stali Mielec z Piotrkowianinem miał bardzo emocjonujący przebieg
Mecz SPR Stali Mielec z Piotrkowianinem miał bardzo emocjonujący przebieg Anna Jajkiewicz
Dobrze, że na trybunach nie było kibiców, bo mogło się skończyć kilkoma zawałami. W meczu pełnym emocji, zwrotów akcji aż w końcu i rzutów karnych, SPR Stal Mielec pokonała na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Początek meczu jednak wcale nie wskazywał, że zawodnicy obu zespołów zaserwują swoim kibicom (mecz był dostępny na żywo w internecie) tyle nerwów i emocji. Dużo lepiej w spotkanie weszli bowiem podopieczni trenera Bartosza Jureckiego, którzy po czterech minutach prowadzili 3:0, a po 14.minutach było nawet 9:3.

- Pierwsza połowa wygląda tak, jakbyśmy nie wyszliśmy z autobusu, mam duże pretensje do swojej drużyny o ten początek - mówił po spotkaniu trener Dawid Nilsson.

– Piotrkowianin postawił nam się bardzo mocno, ale my też nie tak mieliśmy grać. Jeżeli nie rzucamy stuprocentowych sytuacji, robimy proste błędy przy podaniach, to jest to karygodne na superligowym poziomie – dodał.

Być może w przerwie w szatni padły słynne „mocne słowa”, bo mielczanie potrafili odrobić straty, a w końcówce wyszli nawet na prowadzenie. Niestety znów dali się zaskoczyć w ostatniej akcji. Tak samo zresztą było w Lubinie, gdy stracili gola wyrównującego na 3 sekundy przed końcem.

W rzutach karnych lepsi byli już mielczanie, a bohaterem zespołu był bramkarz Goran Andjelić. On bronił w pierwszej połowie i wydawało się, że wyraźnie nie ma swojego dnia. W drugiej połowie zmienił go Krystian Witkowski i radził sobie dużo lepiej. Jednak w karnych to Andjelić pokazał klasę i jego interwencje dały wygraną Stali.

W najbliższą sobotę o godzinie 13 mielczanie podejmą u siebie Pogoń Szczecin. Transmisja w Emocje.TV.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – SPR Stal Mielec 32:32 (18:14) k. 3:4

Piotrkowianin: Kot, Ligarzewski - Matyjasik 5/3, Szopa, Kaźmierczak 1, Swat 2/1, Turkowski 1, Surosz 4, Pożarek, Mosiołek 3, Mastalerz 9, Sobut 2, Tórz 1, Pacześny 1, Rutkowski 3. Trener Bartosz Jurecki.

SPR Stal: Andelić, Witkowski - Wilk 1, Janyst 1, Oliveira 4, Mochocki, Valyntsau, Monczka 8/1, Petrović 6, Krytski, Wojdak 5, Ivanović 4, Krupa 3. Trener Dawid Nilsson.

Kary: 10 min. - 8 min. Sędziowali: Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie), Piotr Wojdyr (Gdańsk).