PHL. Zespół Ciarko STS Sanok wygrał z ostatnim zespołem tabeli, GKH Stoczniowcem Gdańsk

Tomasz Sowa
Hokeiści Ciarko STS Sanok nie zawiedli i wygrali na wyjeździe z ostatnim zespołem ligowej tabeli, GKH Stoczniowcem Gdańsk.

Sanoczanie bardzo dobrze rozpoczęli mecz w Gdańsku, bo już w 7. minucie po strzale Sihvonena objęli prowadzenie. W kolejnych sześciu minutach trafiali do Gdańskiej bramki również Viikila oraz Elo i ostatecznie po pierwszej odsłonie meczu prowadzili pewnie 3:0.

Gospodarze odpowiedzieli dopiero pod koniec drugiej tercji golem Zająca, ale nerwowo zrobiło się dopiero w decydującej odsłonie spotkania, gdy gola zdobył Rybak. Decydujący cios należał już jednak do zespołu z Sanoka, a zadał go Bukowski. Warto zauważyć, że oba zespoły oddały w tym meczu podobną ilość strzałów (obaj bramkarze obronili po 32 uderzenia).

GKH Stoczniowiec Gdańsk - Ciarko STS Sanok 2:4

Tercje: 0:3, 1:0, 1:1.

Bramki: 0:1 Sihvonen 7 (asysta: Witan), 0:2 Viikila 11 (Elo), 0:3 Elo 13 (Viikila, Sihvonen), 1:3 Zając 39 (Rąpkowski), 2:3 Rybak 41-w przewadze (Vitek, Rompkowski), 2:4 Bukowski 52 (Biały).

Ciarko STS: Spesny - Olearczyk, Rąpała, Strzyżowski, Witan, Bukowski - Kameneu, Piippo, Elo, Viikila, Sihvonen - Demkowicz, Skokan, Bielec, Wilusz, Biały - Florczak, Glazer, Dobosz, Gnida, Filipek. Trener Marek Ziętara.

Strzały: 34:36. Kary: 8:16.

Sędziowali: Paweł Kosidło (Opole) i Tomasz Radzik (Krynica-Zdrój).