STUDNIÓWKI 2019
  the best of

  Studniówki 2019. Tak się bawiło Podkarpacie

  Rozwiń
  STUDNIÓWKI 2019
  Zwiń

  Studniówki 2019. Tak się bawiło Podkarpacie

  Dobiega końca sezon studniówkowy. Nasi fotoreporterzy odwiedzili wiele imprez, a zdjęcia z tych trzech cieszyły się zdecydowanie największym zainteresowaniem internautów.

  Piąta edycja Łemkowyna Ultra-Trail już w weekend. Na imprezę...

  Piąta edycja Łemkowyna Ultra-Trail już w weekend. Na imprezę przyjedzie ponad dwa tysiące biegaczy. Zmierzą się z czerwonym szlakiem [FOTO]

  Tomasz Jefimow

  Nowiny

  Nowiny

  Piąta edycja Łemkowyna Ultra-Trail już w weekend. Na imprezę przyjedzie ponad dwa tysiące biegaczy. Zmierzą się z czerwonym szlakiem [FOTO]
  1/15

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Łemkowyna Ultra-Trail®

  Łemkowyna Ultra-Trail® już na stałe wpisała się w kalendarz biegowy, nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Tegoroczna, piąta edycja, została wpisana do legendarnego cyklu Ultra-Trail® World Tour, który dla biegaczy górskich jest odpowiednikiem pucharu świata. Dziś zaczynają działać biura zawodów, w których zawodnicy odbierają pakiety startowe. Oprócz tego w Krośnie, w hali sportowo-widowiskowej, w czwartek i piątek działać będzie strefa wystawiennicza EXPO.
  Łemkowyna Ultra-Trail® przyciągnie w Beskid Niski około 2100 zawodników z 25 krajów świata, m.in. Grecji, Węgier, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Rywalizacja odbędzie się na pięciu trasach o różnym dystansie.

  - Tegoroczna edycja obfituje w spore zmiany i nowości - mówi Krzysztof Gajdziński, dyrektor biegu. - Największą niespodzianką jest nowa trasa ŁUT 100, która zastąpi dotychczasową osiemdziesiątkę.
  Meta na przepięknym deptaku w Iwoniczu-Zdroju po 103 kilometrach walki z Beskidem Niskim będzie zupełnie nowym doświadczeniem i świetnym przetarciem przed dystansem 150 kilometrów, dla tych, którzy jeszcze nie czują się gotowi na takie wyzwanie.

  W tym roku na imprezę zapisała się rekordowa ilość zawodników. Na dwóch trasach, nowej ŁUT 100 oraz ŁUT 70, konieczne było wprowadzenie losowania, ilość chętnych przewyższyła bowiem limit miejsc.

  Zmieniły się również miejsca biur zawodów. W Krynicy-Zdrój biuro zawodów dla tras ŁUT 150 i ŁUT 100 będzie zlokalizowane w pięknym, modernistycznym budynku Pijalni Głównej przy krynickim deptaku, a w Krośnie – w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bursaki, gdzie w czwartek i piątek będzie działała też strefa wystawiennicza EXPO. Cała impreza zakończy się, tak jak w latach ubiegłych, na Placu Gminnym w Komańczy.
  Zobacz galerię
  - Ponadto, właśnie podczas tegorocznej Łemkowyna Ultra-Trail®, zawita do tej części Europy legendarny cykl Ultra-Trail® World Tour, który dla biegaczy górskich jest odpowiednikiem pucharu świata - cieszy się Krzysztof Gajdziński. I tłumaczy, że Łemkowyna Ultra – Trail® 150 zaczyna przygodę w cyklu jako Discovery Race – bieg pretendujący do głównego kalendarza UTWT.

  - Liczymy na to, że to dopiero początek polskiego akcentu - dodaje dyrektor biegu. - Jeśli ŁUT 150 zostanie włączony do cyklu UTWT, znajdzie się w gronie renomowanych festiwali biegów górskich takich jak UTMB® we Francji, Lavaredo Ultra-Trail® we Włoszech, Ultra-Trail® du Mount Fuji w Japonii czy Western States 100 w USA.

  Obecność ŁUT 150 w Discovery Race UTWT niesie ze sobą obecność mocnych zawodników z całego świata. Na najdłuższej trasie wystartuje m.in. Mike Wardian z USA, ubiegłoroczny zwycięzca ŁUT 150 i jednocześnie rekordzista trasy, Czech, Vít Otevřel, a także czołowy bułgarski ultramaratończyk - Kaloyan Chanev.

  Mocno obsadzona będzie również trasa ŁUT 70, a to za sprawą Mistrzostw Polski w biegu górskim na ultra dystansie, które rozegrane zostaną 13 października 2018 właśnie na trasie ŁUT 70. Mistrzostwa odbędą się po raz pierwszy jako wspólne przedsięwzięcie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz polskich reprezentantów International Trail Running Association.

  Na ulubionej i jednocześnie najbardziej obleganej trasie ŁUT 70, rywalizować na najwyższym poziomie będą między innymi tacy zawodnicy jak Kamil Leśniak, Bartosz Olszewski, Edyta Lewandowska czy Katarzyna Solińska.

  - Niezmienny pozostanie klimat biegu, który tworzy sama natura: przydrożne kapliczki, cerkwie, stare łemkowskie chyże, wysiedlone wioski, a także dzikie, błotniste krajobrazy oraz nieprzewidywalna jesienna aura - mówi Krzysztof Gajdziński.

  Zobacz jak było podczas trzeciej edycji Łemkowyna Ultra – Trail®

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo