Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Na terenie kopalni PGE w Kleszczowie ściągało się prawie...

Piątą edycję Red Bull 111 Megawatt na terenach kopalni w Bełchatowie. Wygrał Wade Young [FOTO, WIDEO]

Na terenie kopalni PGE w Kleszczowie ściągało się prawie tysiąc motocyklistów z całego świata.

Widowiskowe, wyglądające jak w kosmicznej scenerii zawody na terenie kopalni w Kleszczowie były piątym przystankiem World Enduro Super Series. Przyciągnęły tysiące kibiców z całej Polski, którzy podziwiali umiejętności pokonywania tras z przeszkodami, jak głazy, opony, drewniane belki, efektowne podjazdy pod górę, szybkość, siłę, opanowanie, technikę, sprzęt zawodników, ale też akrobacje powietrzne pochodzącego z Rzeszowa pilota Łukasza Czepieli z Red Bull Air Race.

Największe zawody hard enduro w centralnej Europie wygrał Wade Young (Sherco – RSA, czas: 2:10:52.04). Drugie miejsce zajął Tadeusz Błażusiak (KTM – POL; 2:13:01.82). Jego legendarny numer startowy 111 był wpisany w nazwę imprezy. Błażusiak to polski motocyklista pochodzący z Nowego Targu, startujący w trialu i enduro, zawodnik Automobilklubu Krakowskiego, ośmiokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej trialu. W 2007 r. zmienił dyscyplinę na endurocross i enduro extreme. Jako pierwszy zawodnik w historii pięciokrotnie wygrał jedne z najtrudniejszych zawodów enduro świata: Erzbergrodeo.

Dziś Taddy może pochwalić się aż sześcioma tytułami Mistrza Świata w SuperEnduro, pięcioma w AMA Endurocrossie, pięcioma zwycięstwami w Red Bull Hare Scramble oraz czterema złotymi medalami na igrzyskach sportów ekstremalnych X-Games.

Trzecie miejsce wywalczył: William Bolt (Husqvarna – GB; 2:13:08.63), czwarte - Manuel Lettenbichler (KTM – GER; 2:14:15.07), piąte - Nathan Watson (KTM – GB; 2:15:34.21), szóste - Josep Garcia (KTM – ESP; 2:17:54.59). Niestety, upadek oraz kontuzja ręki wyeliminowały z rywalizacji Jonny'ego Walkera - faworyta imprezy.

Wąbrzeźno. Rannego narzeczonego śmigłowiec zabrał do szpitala. Maja: "Bardzo żałuję!"