Pięć medali jasielskich karateków na Pucharze Polski Kyokushin Karate w Szczecinku

Tomasz Jefimow
UM Jasło
Zawodnicy Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate wystartowali w Pucharze Polski, który odbywał się w Szczecinku. Odnieśli duży sukces. Zdobyli 5 medali.

W Pucharze Polski w Szczecinku wystartowało 450 zawodników z 76 klubów.

Jaślanie wywalczyli pięć medali. W kategorii seniorów drugie miejsce do 90 kg zdobył Kamil Mastaj, aktualny wicemistrz Europy.

Kamil Berkowicz, w kategorii do 70 kg i Dariusz Bochnia w kategorii do 65 kg zajęli trzecie miejsca. W kategorii juniorów Grzegorz Bochnia był drugi w kategorii do 65 kg, a Wiktor Kotulak trzeci w kategorii powyżej 75 kg.

Seniorzy w klasyfikacji drużynowej zajęli 4 miejsce w Polsce.

Wyjazd karateków był dofinansowany z dotacji urzędu miasta w ramach projektu "Szkolenie i współzawodnictwo w karate".