Wioletta Wojtkowiak
Wielki sukces odniosły zawodniczki Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg podczas 26. Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostw Polski Juniorów na torze regatowym Malta w Poznaniu.

W trzydniowych zawodach uczestniczyło ponad 300 zawodników z 56 klubów. Klub Kajakowy Jezioro Tarnobrzeg reprezentowali Zuzanna Błażejczak, Magdalena Szczęsna, Urszula Opałka, Julia Jarocka, Martyna Gruszczyńska i Jan Dzierzkowski. Zawodnicy zdobyli w sumie 63 punkty i 5 medali.

Bezkonkurencyjna była Magdalena Szczęsna, która zwyciężyła na trzech dystansach K1 500 M, K1 1000 m, i K1 5000 m, zdobywając tym samym trzy złote medale i trzy tytuły Mistrza Polski na rok 2020 w kategorii juniorek.

Podczas regat Magdalena Szczęsna była bezkonkurencyjna na trzech dystansach

Srebrny medal w wyścigu na 3000 metrów i brązowy medal na 500 metrów zdobyła Zuzanna Błażejczak w kategorii juniorek młodszych. Dobrze zaprezentowała się też Urszula Opałka zajmując 4 miejsce w finale B i 9 na dystansie 3000 metrów.

Dwójka kajakowa Martyna Gruszczyńska - Julia Jarocka zajęły 12 miejsce na 3000 m a Janek Dzierzkowski dotarł do półfinałów.

To nie wszystko.

- Dwie nasze medalistki, Magdalena Szczęsna i Zuzanna Błażejczak, dostały powołania na zgrupowania kadry narodowej, gdzie będą przygotowywać się do międzynarodowego Turnieju Nadziei Olimipijskich w kajakarstwie - mówi Piotr Kwasek, trener medalowej drużyny.