Piekarnia Krupa - doświadczenie i tradycja

Artykuł sponsorowany
-  Mamy obszerny asortyment - podkreśla Grzegorz Krupa
- Mamy obszerny asortyment - podkreśla Grzegorz Krupa Fot. Krzysztof Kapica
Piekarnia rozpoczęła działalność w 1937 roku. Jej atuty to wieloletnie doświadczenie, sprawdzone naturalne receptury i bogaty asortyment. Właścicielami są: Mieczysław Krupa, Grzegorz Krupa i Magdalena Kutnik

Jesteśmy małym zakładem, wręcz manufakturą, która dziś zatrudnia tylko sześć osób, ale najważniejsze jest to, że bazujemy na dawnych, sprawdzonych recepturach. Mamy wieloletnie doświadczenie i dużą wiedzę. Nie zmieniamy procesu technologicznego. Jesteśmy w stanie tak przygotować prawdziwy chleb, aby całkowicie uciec od chemii - podkreśla Grzegorz Krupa, jeden z trzech właścicieli Piekarni Krupa w Rzeszowie.

Asortyment dostosowany do potrzeb rynku

Rodzinna piekarnia przy ul. ks. Dymnickiego od lat jest znana ze znakomitego pieczywa. Z roku na rok wzbogaca też swój asortyment.

- Po prostu dostosowujemy swój asortyment do potrzeb współczesnego rynku. Mamy pieczywo począwszy od tradycyjnego chleba, chleba żytniego z pełnego przemiału, chleba wiejskiego pieczonego na liściu kapusty, aż po chleb pasterski z boczkiem i cebulą oraz chleby o małej zawartości mąki (chleb żytni na miodzie z ziarnami) - dodaje Grzegorz Krupa.

Jeśli chodzi o asortyment Piekarni Krupa, warto wspomnieć o znanym chlebie orkiszowym z pełnego przemiału, który dobrze się przyjął na podkarpackim rynku ze względu na właściwości smakowe i zdrowotne. Chleb orkiszowy z pełnego przemiału był zgłoszony do konkursu Nowin „Nasze Dobre Podkarpackie 2014“.

Pieczywo bez chemicznych ulepszaczy

Co wyróżnia Piekarnię Krupa na rynku, gdzie mamy ogromny wybór pieczywa o nowych recepturach, kształtach, kolorach, a nawet zapachu?

- Do naszego pieczywa nie dodawaliśmy, nie dodajemy i nie będziemy dodawać żadnych chemicznych ulepszaczy czy spulchniaczy, a przy tym nie odbiegamy od prawidłowego sposobu produkowania pieczywa - zapewnia właściciel piekarni. - Do produkcji prawdziwego chleba wystarczy jedynie mąka, sól, woda i drożdże - podkreśla pan Grzegorz.

Najważniejszym czynnikiem jest czas

Od nas zależy, jakie pieczywo kupujemy. Powinniśmy uważnie czytać etykiety i kupować produkty, w których w składzie nie ma żadnego chemicznego składnika.

- Jeśli chodzi o dawne receptury, to najważniejszym czynnikiem jest tutaj czas - zaznacza pan Grzegorz.

- Cykl technologiczny musi trwać kilkanaście godzin. Nie da się zrobić dobrego i zdrowego chleba w krótkim czasie. U nas, zanim chleb pojawi się na półce, około 12 godzin wcześniej zaczyna się cały proces przygotowania. W tym wszystkim najważniejsze jest odpowiednie i właściwe prowadzenie rozczynów pszennych i kwasu chlebowego.

Selekcjonujemy produkty, które używamy

- Na produkt, który używamy do przygotowania pieczywa, nie mamy pełnego wpływu - mówi Grzegorz Krupa. - Jednak staramy się współpracować z tymi młynami, które mamy już sprawdzone. Obecnie współpracujemy z młynem Chrząstów J. Borowiec.

Piekarnia Krupa znajduje się na ul. ks. Feliksa Dymnickiego 6 (bocznej ulicy łączącej ul. 3 Maja i Słowackiego) w Rzeszowie. Lokalizacja nie zmieniła się od 1948 roku.