Pielęgniarki z Przemyśla i Tarnobrzega pokazały w Rzeszowie...

  Pielęgniarki z Przemyśla i Tarnobrzega pokazały w Rzeszowie czerwoną kartkę rządzącym [WIDEO]

  Kinga Dereniowska

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  - To upokarzające dla kobiet, które zostawiają domy i dzieci. Leżą w pustych korytarzach szpitala, w takiej części, żeby nie przeszkadzać pacjentom - mówi Danuta Wardęga ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu.
  Pielęgniarki i położne z Przemyśla w poniedziałek przyjechały do Rzeszowa, aby wziąć udział w posiedzeniu Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Uzbrojone w gwizdki i czerwone kartki.

  Oprócz nich pojawiły się pielęgniarki z Tarnobrzega. Jedna z nich ogłosiła swój start w wyborach do sejmiku. - Chcę mieć realny wpływ na to, co się dzieje oraz na decyzje, dotyczące naszych szpitali - tłumaczyła Halina Sasiela-Błażejczak, przewodnicząca związku pielęgniarskiego w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. - Nie chcemy być postrzegane, jako osoby roszczeniowe, walczące tylko o pieniądze. Walczymy o godne warunki dla pacjenta.

  Pielęgniarki z Przemyśla też wyjaśniły powód, dla którego pojawiły się w urzędzie marszałkowskim.

  - Przyjechałyśmy tutaj w trosce o swój szpital, swoje miejsca pracy. Było kilka spotkań, ale nie przyjechał do nas nikt z zarządu województwa. Kwoty zaproponowane przez marszałka, czyli 300, 250 i 200 złotych podwyżki nas nie interesują. Nasze pensje są niższe niż w Wojewódzkim Szpitalu nr 2 w Rzeszowie o 700 złotych, a nawet 1000 złotych. Propozycję przyjmiemy, gdy zostaną wyrównane - zapewnia Wardęga.

  W przemyskim szpitalu protest głodowy trwa od 3 września. Wczoraj prowadziło go 13 pielęgniarek. Akcja organizowana jest rotacyjnie. Protestujące, którym stan zdrowia nie pozwala na kontynuowanie akcji, są zastępowane przez nowe osoby.

  - Jesteśmy oburzone rozpowszechnianymi informacji, jakoby liderki protestu pielęgniarek kandydowały w wyborach do sejmiku i protestem robią sobie kampanię wyborczą. Ani ja, ani moja zastępczyni nie kandydujemy teraz, ani nie kandydowałyśmy w poprzednich wyborach - mówi Ewa Rygiel, przewodnicząca ZZ Pielęgniarek i Położnych Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (47)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (47) forum.nowiny24.pl

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »