Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierogi z polskich świeżych jabłek

Józef Lonczak
Pierogi z polskich świeżych jabłek- Zaletą tych pierogów jest połączenie smaku nadzienia z gotowanym ciastem, w taki sposób, iż farsz zachowuje wszystkie walory smakowe i zapachowe – przekonuje Stanisław Cabaj, prezes firmy PHU Mateo w Dębicy.
Pierogi z polskich świeżych jabłek- Zaletą tych pierogów jest połączenie smaku nadzienia z gotowanym ciastem, w taki sposób, iż farsz zachowuje wszystkie walory smakowe i zapachowe – przekonuje Stanisław Cabaj, prezes firmy PHU Mateo w Dębicy. Archiwum
Firma Mateo z Dębicy zgłosiła do naszego konkursu swój produkt spożywczy, a są nim „Pierogi z nadzieniem jabłkowym”.

Jest to produkt garmażeryjny głęboko mrożony, otrzymywany w wyniku uformowania przez maszynę farszu jabłkowego i otoczeniu go cienką otoczką ciasta. Pierogi z nadzieniem jabłkowym, 450 g składają się z mąki pszennej, wody, jabłek (15 proc.), cukru, oleju roślinnego, zagęstnika skrobiowego oraz gumy guar.
Pierogi mają kształt półkolisty, a ciasto na spojeniach o charakterystycznym wzorze jest dokładnie zlepione, co zapobiega rozpadowi produktu podczas gotowania. Patrząc na nie, zwracamy uwagę na powierzchnia ciasta, która jest czysta i gładka, o zabarwieniu lekko kremowym.

Aromatyczny smak
Po ugotowaniu pierogi zachowują swoje kształty, a co nie mniej ważne, aromatyczny smak i zapach. Pierogi te mogą zjadać także dzieci powyżej pierwszego roku życia.
Jeśli opakowanie przechowujemy w temperaturze -18 C i niższej to pierogi mają 12-miesięczny okres przydatności do spożycia. - Główną zaletą produktu jest subtelne połączenie smaku nadzienia z gotowanym ciastem, w taki sposób, iż farsz zachowuje wszystkie walory smakowe i zapachowe charakterystyczne dla polskich, świeżych jabłek. Jest to istotna zaleta, która wyróżnia produkt na tle konkurencji – zapewnia Stanisław Cabaj, prezes firmy PHU Mateo w Dębicy. – Natomiast wysoka jakość półproduktów użytych do produkcji pierogów pozwala na łatwe i wygodne przygotowanie ich do konsumpcji, zachowując niepowtarzalny smak i aromat – dodaje prezes Cabaj.
Ww. pierogi są w sprzedaży nie tylko na terenie woj. podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Dostępne są także na terenie całej Polski, niektórych krajów UE oraz na rynkach krajów pozawspólnotowych. Pierogi te wdrożono do produkcji w wyniku zamówienia odbiorcy ze Słowacji. Bardzo dobra ocena jakości produktu skutkowała podjęciem decyzji o rozpoczęciu produkcji do sprzedaży detalicznej.

Sukcesy firmy
Niewątpliwym sukcesem firmy było wyróżnienie oraz otrzymanie statuetki oraz wysoka ocena jakości pierogów przez specjalistów w konkursie Agro Polska pod patronem ministra rolnictwa. Kolejną niemniej istotną nagrodą było otrzymanie od Izby Przemysłowo Handlowej w Rzeszowie „Złotej Kuli - Lider Województwa Podkarpackiego” w kategorii producenta wysokiej jakości artykułów spożywczych, a to tylko ostatnie nagrody.
Już we wcześniejszych edycjach kapituła konkursu NDP doceniła zalety wyrobów „Mateo”. Inne wyróżnienia to „Najlepsze Produkty”, Podkarpacka Nagroda Gospodarcza (za kartacze z mięsem) czy „Najlepszy Produkt Spożywczy Województwa Podkarpackiego 2008” za pyzy z mięsem. Firma też corocznie zdobywa „Gazele Biznesu”.

Nieco historii
Firma „Mateo” powstała w 1993 r. Jest producentem mrożonej żywności, jak też dystrybutorem lodów i mrożonek wszystkich liczących się producentów w Polsce. Główny zakład produkcyjny znajduje się w Ostrowie, k. Ropczyc oraz dwa magazyny dystrybucyjne, jeden w Dębicy przy ul. Metalowców (tam jest siedziba firmy) oraz drugi przy ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. „Mateo” specjalizuje się w produkcji m.in. pierogów, klusek, uszek, pyz, kartaczy, kopytek, gołąbków i krokietów.
Firma „Mateo” sprzedaje swoje wyroby już nie tylko na rynku lokalnym, czy krajowym, ale również wysyła je za granicę, do krajów unijnych, a od niedawna także do USA. Aby pozyskać nowych odbiorców firma uczestniczy w targach spożywczych w różnych krajach świata jak Chiny, USA, Niemcy, Hiszpania, Rosja czy Korea. - Jesteśmy obecni w kilkunastu krajach unijnych jak również na rynkach krajów pozawspólnotowych - stwierdza właściciel firmy Stanisław Cabaj.
Dobra organizacja, zaangażowanie w pracy oraz nastawienie na osiąganie zamierzonych celów, sukcesywny rozwój i chęć pozyskania jak największej liczby klientów są cechami wyróżniającymi firmę na tle konkurencji. Również wysoka jakość oferowanych produktów oraz troska o najmniejszy szczegół sprawia, iż „Mateo” wyróżnia się na tle firm konkurencyjnych.
- Zaletą tych pierogów jest połączenie smaku nadzienia z gotowanym ciastem, w taki sposób, iż farsz zachowuje wszystkie walory smakowe i zapachowe – przekonuje Stanisław Cabaj, prezes firmy PHU Mateo w Dębicy.
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24