Pierwsza punktowa strata Kolbuszowianki

Rafał Podleśny
Wynik meczu nie uległ już zmianie, gdyż przy strzałach Jamroza i Chukwuki swoim kunsztem wykazali się golkiperzy. FOT. RAFAŁ PODLEŚNY
Siarka kolejny już raz przespała pierwszą połówkę, grając momentami wręcz nonszalancko.

Za swoją postawę i niewykorzystanie stuprocentowej sytuacji z 19. minuty Bobaka, którego zbyt słaby strzał z linii bramkowej końcami palców wybił Kozioł srodze została skarcona przez Szalonego, który w dziecinny sposób najpierw ograł Łuczakowskiego, a następnie strzelił z szesnastki tak, że piłka ocierając się o Stępnia zmieniła swój lot i wylądowała w bramce. To było już ósme trafienie "Robina" w tym sezonie!

Na drugą połowę wyszła już inna Siarka a poczynione zmiany stanowczo ożywiły grę drużyny. Szczególnie akcje Chukwuki siały zamęt w szeregach obronnych gości. W 52. minucie właśnie za sprawą wspomnianego napastnika powinno być 1-1, gdyż na 20 metrze miał do ogrania tylko golkipera, który swoim wyjściem uratował drużynę ale wywołał burzę wśród gości, którzy stanowczo domagali się od przeciętnie prowadzącego to spotkanie arbitra ukarania czerwoną kartką za zagranie piłki ręką poza polem karnym. Kolbuszowianka nie przejęta kompletnie tym faktem grała swoje, dyrygowana przez bardzo dobrze tego dnia dysponowanego Abramowicza.
Wyrównał po raz kolejny Przemysław Stąporski; z wolnego strzelał etatowy wykonawca Stępień, który huknął niemiłosiernie mocno w środek bramki. Dobrze spisujący się do tej pory Kozioł popełnił kardynalny błąd wybijając piłkę wprost przed siebie, a nadbiegający Stąporski trafił celnie głową.

W Siarce udanie zadebiutował pozyskany dwa dni przed meczem młodzieżowiec Paweł Kozieł, który pewnymi interwencjami pomógł zespołowi w zdobyciu punktu.
SIARKA TARNOBRZEG - KOLBUSZOWIANKA 1-1 (0-1)

0-1 Szalony (36, strzał z 16 metrów), 1-1 Stąporski (72-głową, dobitka po strzale z wolnego Stępnia).
SIARKA: Kozieł 6 - Łuczakowski 4, Stępień 5, Kozłowski 4, Szymański 4 - Bobak 4, Śledź 4, Hynowski 4, Kabata 2 (46. Mrzygłód 2) - Krzemiński 2 (46. Chukwuka 3), Stąporski 5.
IGLOOPOL: Kozioł 4 - Serafin 4, Pastuła 4, Polak 4, Cieśla 4 - Adranowicz 4 (80. Pruś), Abranowicz 6, Pęgiel 4 (88. Leśniowski), Selwa 4 - Szalony 6, Jamróz 4 (90. Mytych).
SĘDZIOWALI Marek Guzik - 4 oraz Marcin Samborowski i Mateusz Kuffner (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Krzemiński, Łuczakowski, Chukwuka. WIDZÓW 400.