Pierwsza wygrana Siódemki

sportZaktualizowano
W Jarosławiu radość - zespół Siódemki, dzięki któremu istnieje tam znów żeński szczypiorniak, odniosły pierwsze zwycięstwo w seniorskich rozgrywkach. Wygrali też - trzeci raz z rzędu - panowie z Sandomierza, którzy najwyraźniej odzyskali właściwy rytm. Złej passy nie mogą przerwać studenci z Rzeszowa.

KOBIETY

SIÓDEMKA JAROSŁAW - OLIMPIA NOWY SĄCZ 17-13 (7-5)
SIÓDEMKA: Krupa, Biela - Flisak 3, Jagiełłowicz 4, Nakonieczna 4, Dobosz, Ryjoch 4, Perczyk, Hołowacz 1, Noga, Drapała, Mołoń, Gilarska 1, Tama.
OLIMPIA: Hruby, Lorek - Szczygieł 3, Wojtas 1, Hajduk 3, Kij 1, Gaweł 1, Poręba 1, Jędrusik 3, D. Ciesielka, Horwath, J. Ciesielka.
Sędziowali Michał Broda i Tomasz Wrona (Kraków). Kary: 12 i 6 minut. Widzów 200.
Obydwa zespoły walczyły o pierwsze zwycięstwo. Odniosły je jarosławianki, które trochę lepiej spisywały się w ataku. W I połowie obydwa zespoły prześcigały się w popełnianiu błędów. Niedokładne podania, gubienie piłki, strzały z nie najlepiej przygotowanych pozycji, a także mała skuteczność - to tylko niektóre grzechy miejscowych i przyjezdnych.
W II połowie było trochę lepiej. Piłkarki Siódemki w ciągu pięciu minut, po trafieniach Katarzyny Jagiełłowicz i Karoliny Nakoniecznej (wykorzystała dwa kolejne rzuty karne), powiększyły przewagę do 5 bramek (11-6). Ambitnie walczące rywalki próbowały zniwelować straty, jednak udało im się odrobić tylko jedno trafienie. W końcowych minutach inicjatywa znów należała do miejscowych.
roy
Pozostałe wyniki: Ruch Chorzów - AZS AWF Kraków 28-20, Otmęt Krapkowice - Landeco Siemianowice 18-25. Pauzował Tomex Kraków.

AZS RZESZÓW - AZS KATOWICE 26-35 (9-16)
RZESZÓW: Sierżęga, Siwiec - Rędzio 8, Ulak 1, Zwiercan 4, Cupryś, Bober 5, Czarnota 8, Kwieciński, Pawłowski, Pretzlaf, Grosman, Pelc, Schultis.
KATOWICE: Kicki - Kowalczyk 4, Przybyła 3, Bokwa 9, Lasek 2, Gansiniec 1, Księżyk 3, Wnuk, Wekwert 9, Miler 1, Bieliński 3, Łochiński.
Sędziowali Marek Łoboda i Andrzej Szmyd (Kraków). Widzów 70.
W pojedynku studentów w hali w Miłocinie faworyzowani Ślązacy nie pozostawili złudzeń rzeszowianom. U gości punktowała prawie cała drużyna - wśród gospodarzy bramki zdobywali zawodnicy tylko z pierwszej siódemki, co w dużej mierze zadecydowało o losach spotkania.
Gospodarze zaczęli mecz poprawnie, szybkie kontrataki pewnie kończył Paweł Rędzio. I połowa to pokaz agresywnej gry z obu stron, miejscowi w tym czasie pięciokrotnie schodzili na przymusową karę. Po 15 minutach katowiczanie, grając w przewadze, odskoczyli na kilka bramek. Znakomite zmiany dawali rezerwowi przyjezdnych. Dariusz Wekwert był nie do zatrzymania na środku, na skrzydłach szalał Piotr Bokwa. Rzeszowianie zanotowali zbyt dużo strat, by myśleć o korzystnym wyniku.
MARIUSZ OLESIAK

Pozostałe wyniki: Gwardia II Opole - Viret Zawiercie 24-28, MKS Siemianowice - ASPR Zawadzkie 25-30; pauzowały Stal Mielec, Orlik Brzeg i Unia Tarnów.

Grupa III

TARGÓWEK WARSZAWA - WISŁA SANDOMIERZ 28-32 (16-13)
TARGÓWEK: Szymański, Adamek, Szałkucki, Wasiak - Smołuch 1, Skonieczny, Łukasik 4, Krzyżanowski 4, Skrzecz 4, Rębalski 5, Postek 2, Rzeźnicki 2, Reszko 6.
WISŁA: Stolarski, Włoch - Węgrzynowski 7, Marzec 4, Ogrodnik 6, Kuroś 7, Dusak 3, Kutek 4, W. Surowiec 1, Gach.
Sędziowali Paweł Kwapisz (Puławy) i Dariusz Pałkowski (Zamość). Kary: 6 i 6 minut. Widzów 50.
Myśląc o awansie do I ligi, mecze z rywalami pokroju Targówka sandomierzanie po prostu muszą wygrywać. W przerwie sobotniego spotkania trudno było jednak o pozytywne prognozy. Po wyrównanym początku, gospodarze zdobyli sześć goli z rzędu (od 9-10 15-10), a mogli więcej, bo zmarnowali rzut karny.
Po przerwie wiślacy wykorzystali swe większe doświadczenie. Rzucając z różnych pozycji dosyć szybko, i z nawiązką, odrobili straty: w 33. minucie przegrywali 14-18, w 39. przeważali 21-18. Prowadzenia już nie oddali.
Pozostałe wyniki: Arcus Radzymin - Jurand Ciechanów 18-32, Trójka Ostrołęka - Włókniarz Konstantynów Łódzki 23-38, Unia Lublin - Iskra Kielce 34-34, Warszawianka II - MKS II Końskie 28-22, Wisła-Azoty Puławy - Pabiks Pabianice 34-36, Wisła II Płock - Vive II Kielce 31-17. W ostatnich meczach poprzedniej kolejki: Iskra - Arcus 39-26, Końskie II - Unia 36-31, Vive II - Trójka 45-27.

1. Pabiks 10 18 336-238
2. Płock 10 16 304-206
3. Unia 10 15 283-261
4. Puławy 10 14 297-254
5. Sandomierz 10 14 297-256
6. Włókniarz 10 12 274-260
7. Vive II 10 10 295-280
8. Końskie II 10 10 274-292