Pierwsze punkty Michała Bartusika w Pucharze Świata

luci
Michał Bartusik
Michał Bartusik Archwum
Michał Bartusik zrobił pierwszy mały krok w kierunku igrzysk olimpijskich w Rio. Zawodnik Millenium Rzeszów zajął 5. miejsce podczas turnieju Pucharu Świata w Madrycie w kategorii 66 kg.

Pozycja w pierwszej dziesiątce oznacza, że Michał zanotował pierwsze punkty w cyklu eliminacyjnym do olimpiady w Rio de Janeiro 2016. - Cały cykl trwa dwa lata, jest bardzo długi, będziemy starać się walczyć w jak największej liczbie turniejów punktowanych. Martwię się jednak na ile pozwolą nam finanse - tłumaczy Piotr Majcher, trener Michała w Millenium.

Bartusik w Madrycie odniósł 4 zwycięstwa. W eliminacjach przed czasem pokonał Chińczyka Chui, a następnie Gruzina Kurasbediani i Hiszpana Ramireza. Zabrakło mu niewiele, a stanąłby na podium. uległ jednak Francuzowi Bourguignonowi. Michała pomścił inny z Polaków Paweł Zagrodnik wygrywając z Francuzem na punkty i ostatecznie zajmując 2. miejsce. Bartusik wrócił do gry o medale po wygranej w repasażach z Włochem Cressi. Potem jednak nie sprostał Rosjaninowi Avagjanowi.

W Madrycie bardzo dobry występ zanotowało jeszcze trzech Polaków. W kategorii +100 kg drugie miejsce zajął Maciej Sarnecki, a w kat. do 90 kg 7. miejsca przypadły Patrykowi Ciechomskiemu i Jakubowi Zarzecznemu.

Kolejne zawody eliminacyjne do IO już za tydzień na Kubie. - Michał ze względów finansowych nie może sobie na nie pozwolić. Dla niego kolejnym turniejem będzie PŚ w Budapeszcie za trzy tygodnie - dodał trener Majcher.