Pierwsze regaty sezonu na Jeziorze Tarnobrzeskim z sukcesami podkarpackich zawodników

RTM
VI Ogólnopolskie Regaty o Puchar Mariny Tarnobrzeg
VI Ogólnopolskie Regaty o Puchar Mariny Tarnobrzeg RTM
W dniach 30-31 marca na Jeziorze Tarnobrzeskim odbyły się VI Ogólnopolskie Regaty o Puchar Mariny Tarnobrzeg, Memoriał im. kpt. Andrzeja Borowego. W zawodach w klasach Optimist, Laser 4,7, Laser Radial i Open Bic, udział wzięło 68 zawodników z 9 klubów z Polski oraz klub z Czech. Pierwsze miejsce w kategorii kobiet w klasie laser 4,7 zajęła Aleksandra Mac, a 3 miejsce w klasie Optimist Blanka Bobula - obie z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg.

To pierwsze w tym sezonie ogólnopolskie regaty. W sobotę z uwagi na bardzo słaby wiatr, po kilku odroczeniach startów,ostatecznie wyścigi nie odbyły się. W niedzielę natomiast przy zmiennym wietrze rozegrano 3 z 7 wyścigów zaplanowanych na dwa dni zmagań.

Jak na początek sezonu nieźle spisali się zawodnicy z Podkarpacia.
W klasie Laser 4,7 pierwsze miejsce w kategorii kobiet, a drugie w klasyfikacji generalnej zajęła Aleksandra Mac z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg, uczennica klasy 8 SP 21 z Rzeszowa, a 4 była jej klubowa koleżanka - Aleksandra Bobula. W klasie Optimist z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg trzecie miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Blanka Bobula (6 w klasyfikacji generalnej).

Na kolejnych miejscach w w swoich kategoriach z JKK Tarnobrzeg uplasowali się: Katarzyna Płaza (m. 6), Zofia Michałeczko (m. 7), Wiktoria Komada (m.9), Maja Marczak (m. 13), Maja Szostak (m. 17) Michał Mac (m 25), Jakub Nawrot (m. 28), Oskar Niezabitowski (m. 30), Antoni Wołosz (m. 49) i Jan Bobula (m. 33).
Bardzo dobrze spisali się też zawodnicy z Jacht Klubu Nisko: Mateusz Grzebyk (m. 18), Lukasz Grzebyk (m. 20), Mikołaj Waszkiewicz (m. 24) i Tomasz Tęcza (m. 31).