Pierwsze zwycięstwo Karpat Krosno. Stal Mielec bez seta w meczu z Wieliczką

Karpaty Krosno po trzech z rzędu porażkach zanotowały zwycięstwo
Karpaty Krosno po trzech z rzędu porażkach zanotowały zwycięstwo Karpaty-Krosno.pl
Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass po trzech porażkach z rzędu w końcu doczekał sie pierwszej wygranej. Niestety trzecią porażkę na koncie zapisała Stal Mielec.

Krośnianki pokonały u siebie AZS Politechniką Śląską Gliwice. W porównaniu z poprzednimi meczami poprawiły grę w ataku, co od razu przyniosło efekt. Nieźle prezentowały również na zagrywce, ponadto powstrzymały blokiem kilka akcji rywalek, słowem wypracowały sobie przewagę przekładającą się na pierwsze punkty w tym sezonie.

Jedynie w trzecim secie nie wszystkie elementy funkcjonowały, jak trzeba. Przyznać jednak należy, że Karpaty odrobiły straty, niwelując punktowy dystans z 6:11 na 12:12, ale wyrównaną końcówkę tej partii przegrały.

Indywidualnie wyróżnić należy Michalinę Rolę, Izabelę Filipek, Maję Pelczarską, czy libero, Karolinę Szmigielską, która broniąc trudne piłki, umożliwiła kilka kontrataków, przynoszących kolejne punkty.

Karpaty MOSiR AZS PWSZ - AZS Politechnika Gliwice 3:1

sety: 25:20, 25:15, 21:25, 25:16.

Karpaty: Pelczarska, Kozyra, Rola, Jakóbiak, Filipek, Laskowska oraz Szmigielska (libero), Wisz, Szczygielska, Witkoś. Trener Dominik Stanisławczyk.

Gliwice: Woźniczka, Wystel, Trojan Michalak, Skiba, Pelc oraz Elko (libero), Karpińska, Ciesielczyk, Becker, Januszkiewicz. Trener Wojciech Czapla.

Widzów 400.

Niewiele w starciu z nowym liderem rozgrywek Solną Wieliczka miała Stal Mielec. Podopieczne Romana Murdzy postawiły się jedynie w pierwszym secie. Przez jego większość gospodynie prowadziły (m.in. 13:9). Wieliczka wyrównała przy stanie po 15, a w końcówce objęła prowadzenie, którego nie oddała.

W dwóch kolejnych setach mielczanki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. W drugiej partii przyjezdne błyskawicznie odskoczyły (0:5) i choć Stal zebrała się do walki, nie dostała szansy na poczucie, że może coś ugrać. W czwartym secie dominacja była jeszcze wyraźniejsza: 1:7, 4:12, 10:20, 13:25.

Dzięki wygranej zespół z Wieliczki awansował na 1. miejsce w tabeli.

Stal Mielec - 7R Solna Wieliczka 0:3 (22:25, 17:25, 13:25)

W innych środowych meczach:
Galeria Jurajska Częstochowianka – Uni Opole 1:3 (17:25, 25:19, 12:25, 17:25), KSZO Ostrowiec Św. – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0 (25:23, 25:14, 25:20). Dzień wcześniej San-Pajda Jarosław wygrał u siebie z Energetykiem Poznań 3:0.