Pierwszy mecz play-off wygrany przez Tauron-Stal Mielec

Tomasz Leyko
Mielczanie (białe koszulki) zrobili pierwszy krok do półfinałów.
Mielczanie (białe koszulki) zrobili pierwszy krok do półfinałów. TOMASZ LEYKO
Szczypiorniści Stali Mielec zaczęli rundę play-off od wygranej z Azotami Puławy 28-23. W rywalizacji do 2 wygranych Stal prowadzi 1-0. Kolejny mecz za tydzień w Puławach.

- Ważna będzie gra bramkarzy - mówił Ryszard Skutnik, trener Stali i nie pomylił się. W I połowie miedzy słupkami Stali znakomicie odbijał Adam Wolański, a pod bramką rywali szalał Grzegorz Sobut. Stal zdecydowanie prowadziła do przerwy.

W drugiej połowie przewaga zaczęła topnieć. Szczególnie w momentach kiedy mielczanie bronili się w osłabieniu. W pewnym momencie Stal prowadziła różnicą tylko jednej bramki. Dobrą zmianę dał w bramce Krzysztof Lipka, który zastąpił Wolańskiego. Ważne bramki rzucił Marek Szpera, przy rzucie karnym nie zadrżała ręka Pawłowi Albinowi i na 5 minut przed końcem Stal miała 4 bramki przewagi (26-22). Goście nie byli w stanie odrobić strat.

Tauron Stal Mielec - Azoty Puławy 28-23 (13-9)

Najwięcej bramek: dla Tauronu - Grzegorz Sobut i Marek Szpera po 6, Michał Chodara 5, dla Azotów - Krzysztof Łyżwa 6, Piotr Masłowski 3.