Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwszy oddział kliniczny w Wojewódzkim Szpitali w Przemyślu. Dzisiaj podpisano umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Podpisanie umowy pomiędzy Wojewódzkim Szpitalem w Przemyślu i Uniwersytetem Rzeszowskim.
Podpisanie umowy pomiędzy Wojewódzkim Szpitalem w Przemyślu i Uniwersytetem Rzeszowskim. Anna Magda/UMWP
Oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem ginekologii onkologicznej został pierwszym w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu oddziałem klinicznym. Dzisiaj w Rzeszowie została w tej sprawie podpisana umowa pomiędzy przemyskim szpitalem i Uniwersytetem Rzeszowskim.

Rzeszowskie szpitale prowadzą współpracę z uniwersytetem od 2013 r., a pogotowie od 2019 r. Natomiast szpital w Przemyślu dołącza do tego grona dzisiaj. W tej placówce współpraca dotyczy oddziału ginekologiczno-położniczego. Zawarte z pozostałymi placówkami umowy wymagały aktualizacji i dostosowania do obecnych warunków, związanych choćby z pandemią, a także finansami. Stąd konieczność podpisania nowych kontraktów pomiędzy instytucjami.

- Cieszymy się, że jest kontynuacja umów ze szpitalami w Rzeszowie, ale też, że dołącza do tego grona szpital wojewódzki w Przemyślu. Kształcenie studentów jest naszą wielką troską. Chcielibyśmy, aby ilość lekarzy, ich kompetencje rosły, a tego nie osiągniemy bez współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Z ramienia Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu umowę podpisała dyrektor dr nauk o zdrowiu Barbara Stawarz.

- Cieszymy się, że szpital w Przemyślu może dzisiaj dołączyć do grupy szpitali, które współpracują z Uniwersytetem Rzeszowskim. Będzie to współpraca w ramach oddziału ginekologiczno-położniczego. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tej współpracy naukowej – mówi dyr. Stawarz.

Szefowa przemyskiego szpital zwróciła uwagę, że przemyska ginekologia od początku pandemii działa w formie hybrydowej i przyjmuje pacjentki zarówno z koronawirusem, jak i niezakażone. Przypomniała też, że w aktualnym rankingu „Rodzić po ludzku” oddział zajmuje wysokie trzecie miejsce wśród wszystkich szpitali w województwie.

- Opinie pacjentek o tym oddziale są bardzo dobre, dlatego bardzo się cieszę, że będziemy współpracować i rozwijać się naukowo – podkreśla dyr. Stawarz.

Oddziałem ginekologiczno-położniczym z pododdziałem ginekologii onkologicznej od wielu lat kieruje prof. dr hab. Grzegorz Raba, który zawodowo jest związany również z Uniwersytetem Rzeszowskim, gdzie kieruje katedrą położnictwa.

Od 2012 roku w naszym kraju obowiązują ściśle określone standardy okołoporodowe. Sprawdzanie, czy są respektowane, jest jednym z zadań, których podjęła się Fundacja Rodzić po Ludzku.Fundacja przeprowadziła też ankiety wśród kobiet, które rodziły w szpitalach. Maksymalnie dana placówka mogła uzyskać 100 punktów. Zobaczcie, jak wypadły podkarpackie porodówki.ZOBACZ TEŻ: Szpital w Dębicy ma nowy blok operacyjny, sale, narzędzia i lądowisko dla helikopterów

Najlepsze porodówki na Podkarpaciu TOP 10. Zobaczcie ranking...

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24