Pierwszy punkt piłkarzy ręcznych Handball Stali Mielec. Przegrali w Kaliszu z Energą po karnych

bell
Obie drużyny stoczyły w Kalisz Arenie pasjonujące widowisko
Obie drużyny stoczyły w Kalisz Arenie pasjonujące widowisko PGNiG Superliga/mat. pras.
Piłkarze ręczni Handball Stali Mielec stoczyli w Kaliszu z miejscową Energą MKS-em zacięty i emocjonujący mecz. Zakończył się remisem 31:31 (14:13), ale w rzutach karnych 8:7 zwyciężyli gospodarze. Oba zespoły stworzyły w sobotnie popołudnie w Kalisz Arenie niesamowite widowisko. Mielczanie zanotowali na swoim koncie pierwszy punkt w sezonie.

Zdeterminowani mielczanie lepiej weszli w to spotkanie. Po ich poczynaniach widać było chęć przełamania wreszcie fatalnej passy. Po trafieniach Bartosza Wojdaka i Antonio Pribanicia prowadzili 2:0, ale nie na długo, bo Energa zwiększyła tempo i dynamikę swoich akcji wychodząc po dziesięciu minutach na prowadzenie. Miejscowi uciekli na 11:7, Stal starała się zmniejszać dystans, ale rywale jej na to nie pozwalali i prowadzili 3-4 bramkami. Do przerwy miejscowi przeważali jednak tylko jednym trafieniem.

Po kaliskiej stronie brylował Piotr Krępa, wychowanek i były zawodnik Stali, a po mieleckiej Antonio Pribanić, który, podobnie jak Krępa, miał 100-porcentową skuteczność. Między 49 a 52 minutą, w bardzo krótkim czasie goście trafili do bramki 4 razy, a Energa MKS ani raz, doprowadzając do remisu. W ostatniej akcji szansę na zamknięcie meczu w regulaminowym czasie miał środkowy rozgrywający Konrad Pilitowski, ale jego rzut obronił bramkarz Stali. Ale były emocje i walka.

W dziewiątej serii rzutów karnych skuteczną interwencją w bramce kaliszan popisał się Mikołaj Krekora, co przesadziło, że mecz wygrała Energa, zdobyła 2 punkty, ale Handball Stal nie wracała do domu z pustymi rękami. Po raz pierwszy w tym sezonie zdobyła punkt. Od czegoś trzeba zacząć...

Energa MKS Kalisz - Handball Stal Mielec 31:31 (14:13) k. 8:7

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Krekora – Krępa 10, Kamyszek 7, Tomczak 4, Adamski 3, Góralski 3, Bekisz 2, Szpera 1, Makowiejew 1, Pedryc, Pilitowski, Kus, Drej. Trener Tomasz Strząbała.

Handball Stal Mielec: Dekarz, Procho – Pribanić 9, Smolikow 5, Ivanović 5, Krupa 4, Monczka 3, Wojdak 2, Wołyncew 1, Sobut, Petrović, Nowak. Trener Rafał Gliński.