Pierwszy raz

PIOTR KARNAS, JERZY NACHMAN
W ósmej kolejce po raz pierwszy na własnym parkiecie triumfowały zawodniczki UMKS-u Łańcut. Siarka Tarnobrzeg na Mikołajki pewnie ograła Sandecję Nowy Sącz i w tabeli goni MMKS Dąbrowa Górnicza.

SIARKA TARNOBRZEG - SANDECJA NOWY SĄCZ 3:0 (13, 12, 14)

SIARKA: Śląska, Kabat, Cięciel, Surowiec, Walawender, Dróbkowska (libero) oraz Hełmecka.
SANDECJA: Tomczak, Klata, Hutek, S. Skrzypiec, I. Skrzypiec, Charczuk, Świderek (libero) oraz Kantor.
Sędziowali Luiza Szymańczak i Dariusz Sokołowski (Warszawa). Widzów 170. Mecz trwał 50 minut.
Zawodniczki Siarki łatwo sięgnęły po 7. zwycięstwo w rozgrywkach. W sobotę na parkiecie panowały niepodzielnie a szczególnie dobrze prezentowała się Katarzyna Walawender. W pierwszym secie Siarka cały czas utrzymywała bezpieczną kilkupunktową przewagę. W drugim, zawodniczki z Nowego Sącza nie zdołały nawiązać ani przez chwilę równorzędnej walki i przegrały różnicą 13 punktów. Ozdobą tej części gry była piłka setowa Walawender.
Ostatni set co prawda na początku zapowiadał nieco większe emocje, a przyjezdne przez chwilę nawet prowadziły ale gospodynie zmobilizowane przez trenera Dróbkowskiego szybko zakończyły mecz.

UMKS ŁAŃCUT - MOSiR MYSŁOWICE 3:1 (21, 10, -21, 16)

UMKS: Dobosz, Bawoł, Kużniar, Trojnar, Kania, Misiewicz, Wrona (libero) oraz Szubart.
MOSiR: Bednarczyk, Łoś, Nędza, Płomińska, Robakowska, Romel, Bubak (libero) oraz Baran, Hyla, Rogier.
Sędziowali Jacek Nowakowski (Kraków) i Piotr Kruk (Krzeszowice). Widzów 200. Mecz trwał 78 minut.
Udane mikołajki zafundowały sobie i kibicom podopieczne trenera Bogdana Dudka. Docenili to sponsorzy i po wygranym spotkaniu trener gospodyń w czapce świetego Mikołaja wręczał prezenty swoim podopiecznym. W pierwszej partii miejscowe po udanych zagraniach Sylwii Dobosz i Katarzyny Kanii prowadziły 8:3 i 11:6. Wystarczyła jednak chwila dekoncentracji by podopieczne trenera Sebastiana Michalaka (na codzień także arbitra siatkarskiej ekstraklasy - przyp. red) remisowały 14:14 i 18:18. Końcówka należała jednak do gospodyń. Po wygraniu drugiego seta łańcucianki rozluźniły się i przyjezdne błyskawicznie prowadziły 4:0 po atakach Magdaleny Nędzy. Potem było już 10:3 i 15:7 dla przyjezdnych. Ekipa z Łańcuta skapitulowała po czwartym setbolu, po ataku Moniki Robakowskiej. W czwartej partii na zagrywkę przy stanie 5:4 weszła Barbara Bawoł. Zakończyła przy stanie 16:4.
Szkoda, że trener Michalak nie pozwolił wejść na parkiet studiującej w katowickiej AWF, sanoczance Dorocie Radwańskiej spokrewnionej z klanem hokejowym Radwańskich.
Pozostałe wyniki: WSBiP Ostrowiec Świętokrzyski - Armatura Kraków 3:1 (26, -23, 23,16), MMKS Dąbrowa Górnicza - Tomasovia 3:0 (20, 15, 12).
1. Dąbrowa G. 8 16 24:4
2. Tarnobrzeg 8 15 23:5
3. Ostrowiec 8 14 18:14
4. Łańcut 8 11 14:20
5. Mysłowice 8 11 13:20
6. Nowy Sącz 8 10 12:19
7. Tomaszów 8 10 10:20
8. Kraków 8 9 9:21