Pierwszy set był kluczowy. Opinie po meczu Grupa Azoty Zaksa - Asseco Resovia

bum
Mecz w Kędzierzynie zakończył się po myśli Zaksy
Mecz w Kędzierzynie zakończył się po myśli Zaksy Piotr Sumara
Siatkarze Asseco Resovii po emocjonującym meczu przegrali z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn - Koźle 1:3. Oto, co powiedzieli po zakończeniu tego spotkania zawodnicy obu drużyn.

Bardzo się cieszymy z trzech punktów. Są to bardzo ważne dla nas punkty w tabeli. Po przegranej w Gdańsku i przegranej w Lidze Mistrzów podnieśliśmy się, pokazaliśmy charakter. Cieszę się, że ta drużyna robi ciągłe postępy. Najważniejsze mecze dopiero przyjdą. Mam nadzieję, że nasza forma będzie tylko zwyżkowała, będziemy zdrowi, będziemy mogli pracować nad swoimi słabościami, tak aby pokonać kolejnych przeciwników i osiągnąć cele, które założyliśmy sobie w tym sezonie

- komentuje Aleksander Śliwka, kapitan Grupy Azoty Zaksy.

Pierwszy set, wygrany w końcówce był kluczowy. Odrobiliśmy straty, co pokazuje naszą wiarę we własne umiejętności, pewność siebie. Myślę, że godna uwagi jest także nasza walka w secie numer trzy, który bardzo słabo się rozpoczął, dużo słabiej niż pierwszy, a mimo tego próbowaliśmy do końca grać i walczyć, co pozwoliło nam wejść w czwartego seta skoncentrowanymi, już w dobrym rytmie i walczyć o każdą piłkę. Mam nadzieję, że utrzymamy ten trend, nasz forma będzie zwyżkować, a wtedy będziemy groźni dla każdego

- dodaje Śliwka.

Możemy żałować, że a taki sposób potoczył się pierwszy set. Zaczęliśmy ten mecz dobrze, mieliśmy go pod kontrolą, ale potem stopniowo, akcjami których nie wykorzystywaliśmy na swoją korzyść podawaliśmy rękę przeciwnikowi. Kędzierzynianie bardzo mądrze wrócili do gry, w pewnym momencie nas doszli. Od tego pierwszego, przegranego seta, nasze morale trochę spadły i kędzierzynianie zasłużenie wygrali

- podkreśla Paweł Zatorski, libero Asseco Resovii.

Każdy zespół marzy, aby mając przewagę, dowieźć ją do końca seta, nam się to nie udało. Myślę, że będzie to ciekawy materiał poglądowy na kolejne spotkania. Mam nadzieję, że wykorzystamy to w dobry sposób. Na pewno było to bardzo ciekawe widowisko, może poza ostatnim setem, w którym kędzierzynianie kontrolowali jego wynik, mogło się podobać

- zakończył Zatorski.

Poziom spotkania był bardzo wysoki, zarówno z naszej strony, jak i ich. Od kilku meczów nasza gra jest coraz lepsza, choć porażki się zdarzają jako w Gdańsku czy Itas Trentino. Patrząc na obraz naszej gry, czujemy że wszystko idzie w dobrym kierunku. Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza część sezonu, musimy być na nią gotowi. Wygrany mecz z liderem powoduje nastrój optymizmu przed tym, co będzie w przyszłości

- twierdzi Marcin Janusz, rozgrywający kędzierzynian.