Pierwszy triumf SPR Stali Mielec w PGNiG Superlidze!

MAWA
Mielczanie ograli trzema bramkami beniaminka z Elbląga.
Mielczanie ograli trzema bramkami beniaminka z Elbląga. Kuba Zegarliński
Trzecia kolejka i pierwsze zwycięstwo SPR Stali Mielec w PGNiG Superlidze! Zespół Łukasza Rybaka ograł dziś Meble Wójcik Elbląg. Do przerwy oba zespoły rzuciły tylko 16 bramek!

SPR Stal Mielec - Meble Wójcik Elbląg 21:18 (10:6)

SPR Stal Mielec: Barnaś, Lipka, Łukawski – Wilk, Krępa 3, Janyst 1, Wypych 1, Kłoda, Kubisztal 1, Kyrylenko 2, Dementev 2, Basiak 1, Kawka 5, Krygowski, Chodara 5, Krupa.

Meble Wójcik Elbląg: Ram, Dudek 1, Fiodor – Malczewski 1, Dorsz 1, Adamczak 2, Janiszewski, Szopa 4, Nowakowski, Olszewski 1, Kupiec 7, Żółtak, Moryń, Tórz.

Sędziowie: Młyński i Puszkarski. Widzów 300.

Drużyna z mielca, budowana za minimalny budżet do ostatnich chwil, po dwóch porażkach z Kwidzynem i Płockiem, miała prawo nie podnieść się na starcie z beniaminkiem. Tym bardziej, że elblążanie potrafili postawić się w swojej hali czołowej dwójce ligi – Vive i Wiśle.

Pierwsza połowa to dominacja gospodarzy, którzy zagęścili obronę i nie pozwalali rzucać. Efekt – tylko 6 straconych bramek przy 10 rzuconych. Po zmianie stron goście docisnęli i w połowie (45. minuta) wyrównali na 12:12. Ostatnie 10 minut to jednak popisowa gra gospodarzy.