Pierwszy tytuł mistrza Europy dla Aleksandra Ariana z Rzeszowa. Nasz żeglarz wywalczył złoty medal w portugalskim Porto

bum
Aleksander Arian w jednym z wyścigów w Porto
Aleksander Arian w jednym z wyścigów w Porto Laser Europeans Porto 2019 / Neuza Aires Pereir
Rzeszowianin Aleksander Arian, zawodnik UKS Sailing Team Rzeszów wywalczył w sobotę w portugalskim Porto tytuł mistrza Europy w żeglarskiej klasie Laser - Radial.

Mistrzostwa rozpoczęły się 18 maja i trwały do soboty, 25 maja. Rozegrano 12 wyścigów. Arian wygrał sześć z nich. Prowadził w czempionacie od drugiego dnia, a tytuł zapewnił sobie praktycznie po 11. wyścigu. W całych mistrzostwach startowało ponad 300 zawodników i klasach Laser Radial i Laser Standard.

O sukcesie syna poinformował nas ojciec i trener Olka - Stanisław Arian. Zawody w Porto zakończyły się sukcesem Polaków, bowiem tuż za Arianem uplasował się inny z reprezentantów - utytułowany Marcin Rudawski z Warszawy.

To jeden z większych sukcesów Ariana w karierze. Warto dodać, że nigdy do tej pory nie zdobył on tytułu mistrza Europy.

Należy podkreślić, że sponsorami naszego żeglarza są: Miasto Rzeszów, Iwoniczanka i Greinplast.