Piknik Nauki EKSPLORACJE w Rzeszowie. W programie prelekcje,...

  Piknik Nauki EKSPLORACJE w Rzeszowie. W programie prelekcje, ekspozycje, warsztaty, pokazy i zajęcia

  Ula Sobol

  Nowiny

  Nowiny

  25 - 27 maja w Rzeszowie odbędzie się Piknik Nauki EKSPLORACJE. Główne wydarzenie to plenerowe „miasteczko nauki”, które powstanie w sobotę 26 maja w pobliżu rzeszowskiego Zamku i fontanny multimedialnej. To właśnie tu w centrum miasta, blisko starówki i terenów rekreacyjnych, wśród parkowej zieleni i z dala od zgiełku ulic, od lat spotykają się na przełomie maja i czerwca pasjonaci wybuchowych pokazów, naukowych warsztatów i intrygujących interaktywnych eksponatów. Spotykają się, by odkrywać tajemnice świata, poznawać osiągnięcia ludzkiego umysłu, dowiadywać się o co chodzi w fizyce jądrowej, dlaczego samolot lata i jak zbudowany jest człowiek.
  Piknik Nauki EKSPLORACJE w Rzeszowie. W programie prelekcje, ekspozycje, warsztaty, pokazy i zajęcia

  ©Materiały prasowe

  Piknik Nauki EKSPLORACJE to wydarzenie popularyzujące naukę i technikę, które dowodzi że edukacja i poznawanie świata może być pasjonującą przygodą… Na Podkarpaciu niebawem powstanie Centrum Nauki, ale zanim do tego dojdzie, możemy wziąć udział w wydarzeniu, które jest jego plenerową wersją. Piknik Nauki EKSPLORACJE to przedsięwzięcie, podczas którego odkrywamy, doświadczamy, nabywamy nowych umiejętności i uczymy się poprzez zabawę. Bo zabawa może być nauką i inspiracją dla najmłodszych i tych nieco starszych do dociekania co i jak i dlaczego …do zadawania pytań!

  Piknik Nauki EKSPLORACJE to nie tylko sobotni piknik rodzinny w centrum miasta.
  Już w piątkowy wieczór 25 maja na Uniwersytecie Rzeszowskim, w budynki A0 przy ul. Pigonia 1, odbędzie się pierwsza część pod nazwą PRELUDIUM, poświęcona dorobkowi naszej cywilizacji, osiągnięciom techniki i astronomii. Zapraszamy na pasjonujące wykłady. W niedzielę 27 maja nad rzeszowskim zalewem w pobliżu rezerwatu Lisia Góra odbędzie się WYPRAWA - część poświęcona przyrodzie, bioróżnorodności oraz ekologii. Piknik zakończy niedzielny, wieczorny FINAŁ, na Uniwersytecie Rzeszowskim, wykładami związanymi z tajemnicami człowieka, jego anatomii, fizjologii oraz psychologii.

  Łącznie planowanych jest ok. 16 godzin prelekcji, ekspozycji, warsztatów oraz pokazów i zajęć. Wśród Wystawców dominują instytucje i organizacje działające w obszarze edukacji nieformalnej oraz szkoły i uczelnie wyższe. Swoją działalność prezentują organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne. Udział zapowiedziały ekipy animatorów i edukatorów m.in. z Centrum Nauki Kopernik, Politechniki Warszawskiej, Narodowego Centrum Badań Jądrowych oraz Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po raz pierwszy pojawi się Bieszczadzki Park Narodowy. Będą szkoły różnych szczebli, które w coraz większym stopniu włączają się w prezentowanie swoich projektów i działań związanych z popularyzacją nauki i eksperymentowaniem.

  Nowi wystawcy, rozszerzenie czasu trwania wydarzenia (piątek-niedziela) i miejsc realizacji działań (o Uniwersytet i tereny plenerowe obok Lisiej Góry) są wynikiem dążenia Organizatorów do podwyższenia poziomu merytorycznego i organizacyjnego rzeszowskich projektów plenerowej edukacji oraz jak najszerszego udostępnienia wydarzeń możliwie największej grupie zainteresowanych.

  Organizatorami wydarzenia Piknik Nauki EKSPLORACJE są; Stowarzyszenie Upowszechniania wiedzy ExploRes, Uniwersytet Rzeszowski i Stowarzyszenie EKOSKOP, a partnerem organizacyjnym Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

  Piknik Nauki EKSPLORACJE objęty został honorowymi patronatami Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

  W programie:


  • Piknik Nauki EKSPLORACJE – PRELUDIUM (inauguracja cyklu). Termin: 25.05 (piątek) w godz. 18:00-21:00


  Lokalizacja: Uniwersytet Rzeszowski - bud. A0 przy ul. Pigonia 1 Temat: kultura, technika, odkrycia cywilizacji
  • Piknik Nauki EKSPLORACJE – PIKNIK (część główna). Termin: 26.05 (sobota) w godz. 11:00-18:00 Lokalizacja: Plac AK, ul. Szopena, AL. Lubomirskich, parking RARR. Temat: wszystkie obszary wiedzy

  • Piknik Nauki EKSPLORACJE – WYPRAWA (część plenerowa) Termin: 27.05 (niedziela) w godz. 11:00-14:00 Lokalizacja: rezerwat Lisia Góra Temat: przyroda, bioróżnorodność, ekologia

  • Piknik Nauki EKSPLORACJE – FINAŁ (zamknięcie cyklu). Termin: 27.05 (niedziela) w godz. 18:00-21:00 Lokalizacja: Uniwersytet Rzeszowski - bud. A0 przy ul. Pigonia 1 Temat: człowiek, anatomia i fizjologia, psychologia oraz zdrowie.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo