Piłka nożna, 1 i 2 liga kobiet. Resovia nie zwalnia tempa w 1. lidze niestety znacznie gorzej idzie drugiej drużynie w rozgrywkach 2. ligi

Resovia II przegrała u siebie z Potokiem Sitno
Resovia II przegrała u siebie z Potokiem Sitno Michał Czajka
Piłkarski Resovii znowu wygrały. Runda wiosenna jest naprawdę kapitalna w ich wykonaniu. Słabiej niestety reszta naszych drużyn. Sokół Kolbuszowa Dolna, GKS Majdan Sieniawski i Resovia II przegrały swoje mecze.

1 liga

Gol Częstochowa - Resovia 1:2 (1:1)

Bramki dla Resovii: Matuszek 8, Kaput 77.

Resovia: Pieniążek - Dziura (70 Kurasz), Antos, Michalska, Niemczycka ż (46 M. Marszał), Florek, Matuszek, Czyż, Łach, Kaput (81 Wilowska), Bednarz ż. Trener Paweł Szurgociński.

"Resoviaczki" zaczęły mecz w Częstochowie bardzo dobrze. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Karolinę Bednarz do siatki miejscowych trafiła Karolina Matuszek. Później nasz zespół miał jeszcze kilka okazji, ale bardzo dobry mecz rozgrywała bramkarka Gola. Gospodynie nawet zdołały wyrównać w końcówce pierwszej połowy i zrobiło się trochę nerwowo.

W 2. połowie Resovia mogła wyjść na prowadzenie, ale dogodnych okazji nie wykorzystały Gabriela Kaput i Karolina Bednarz. Ta pierwsza zrehabilitowała się jednak w 77. minucie i zapewniła swojemu zespołowi wygraną.

Wanda nowa huta - Sokół Kolbuszowa Dolna 1:0 (1:0)

Sokół: Paterak - Rodzoń, Kaznecka, Gawrzoł, Wdowiak, Mokrzycka, Śpiewak (75 Zielińska), Kot, Nowak, Korab, Baltazar (46 Draus). Trener Tomasz Grabiec.

- Kolejny raz przegraliśmy, ale przyznam, że ciężko ogarnąć tę ligę - powiedział trener “Sokółek” Tomasz Grabiec. - W zeszłym tygodniu strzelamy 3 gole liderowi, a dzisiaj nie stworzyliśmy sobie żadnej “setki” - dodał.

POZOSTAŁE WYNIKI: ROW Rybnik - MUKS Tomaszów Mazowiecki 6:1; Tarnovia Tarnów - Rysy Bukowina Tatrzańska 4:2; Rolnik Biedrzychowice - Rekord Bielsko Biała 1:0; Respekt Myślenice - Sportowa Czwórka Radom 1:6.

2 liga

Naprzód Sobolów - GKS Majdan Sieniawski 4:0 (2:0)

GKS: Turczyn - Oleszczuk (30 K. Brzyska), Karpińska, Pokrywka (46 P. Łuszczek), Pawlak, Koperska, Olszańska, M. Łuszczek (70 Ficek), Urbanik (80 Sowa), Płoskoń, Jajak. Trener Mateusz Krawiec.

Niestety GKS-owi nie udało się odbić od dna i z Krakowa również nie wywiózł żadnych punktów.

Resovia II -Potok Sitno 1:3 (1:1)

Bramka dla Resovii: Rygowska 20.

Resovia: Madej - Czyżowska (70 Paterek), Dąbrowska, Kwoka (65 Tarkowska), Pacuła (85 Pitera), Prokuska, Marszał, Rygowska, Mroczka (65 Pawłowska), Dańko, Dziorek (46 Koszela). Grająca trenerka Natalia Paterek.

Pojedynek z Potokiem Sitno był ważny dla Resovii, bo w przypadku zwycięstwa nasz zespół mógł opuścić strefę spadkową. Niestety, rzeszowianki dobrze grały tylko w pierwszej części.

Wielka szkoda tego meczu, bo przecież była szansa uciec ze strefy spadkowej. Niestety, zdecydowanie zabrakło nam sił w drugiej części, dziewczyny narzekały również na różne urazy i trzeba było robić zmiany. W tym momencie nasza sytuacja jest trudna, ale na pewno będziemy walczyły do końca. W najbliższych meczach będziemy miały trochę szerszą kadrę, bo dołączą dziewczyny z Makroregionalnej Ligi Juniorek. Nasze rywalki jednak będą bardzo trudne i na pewno czeka nas ciężkie zadanie. Jak jednak powiedziałam wcześniej, jeszcze trochę zostało spoktań do rozegrania i będziemy chciały zdobyć w nich jak najwięcej punktów, by utrzymać się w tej drugiej lidze

- podsumowała grająca trenerka rzeszowskiego zespołu, Natalia Paterek.

POZOSTAŁE WYNIKI: Widok Lublin - Łysica Bodzentyn 5:0; Prądniczanka Kraków - LKS Wierzchowiska 13:0 (mecz przerwany w 50. minucie przy stanie z powodu zdekompletowania zespołu gości - uznano wynik z boiska); Sparta Daleszyce - KSP Kielce 1:6.