Piłka nożna, 1 liga kobiet. Pewna wygrana Resovii w Krakowie, pierwszy punkt Sokoła Kolbuszowa Dolna

Piłkarki Resovii nie zwalniają tempa - tym razem pewnie wygrały w Krakowie. Swój pierwszy punkt w tym sezonie zdobyły w Częstochowie zawodniczki Sokoła Kolbuszowa Dolna.

Wanda Nowa Huta (Kraków) - Resovia 2:7 (1:5)

Bramki dla Resovii: Kaput 2-karny, Matuszek 10, Bednarz 30, Łach 32, 40, Antos 55, Florek 78.

Resovia: Pieniążek - Dziura, Michalska, Bednarz (65 Wilowska), Niemczycka (45 Kaczmar), Florek, Matuszek (60 Al. Ząbek), Czyż, Łach l (45 Prokucka), Kaput (45 Antos), Kurasz. Trener Paweł Szurgociński.

Resoviaczki zagrały kolejne kapitalne spotkanie. Podopieczne trenera Pawła Szurgocińskiego po raz kolejny pokazały, że w tym sezonie skuteczność jest ich bardzo mocną stroną. Pierwszy gol padł już w 2. minucie - w polu karny faulowana była Klaudia Dziura, a “jedenastkę” na gola zamieniła Gabriela Kaput. Do przerwy rzeszowianki trafiły do siatki jeszcze pięciokrotnie, a gospodynie odpowiedziały tylko jednym golem. - To była dobra akcja Wandy, więc trudno mieć za to jakieś pretensje do naszej obrony - przyznał Zbigniew Bednarz, kierownik Resovii.

W drugiej połowie resoviaczki oczywiście nie pozwoliły sobie już wydrzeć trzech punktów i wygrały bardzo pewnie i efektownie.

- Cieszymy się bardzo, bo w przeszłości jakoś ta Wanda nam nie bardzo leżała. Wiedzieliśmy, że bardzo ważny będzie dla nas początek i cieszymy się, że szybko ułożyliśmy sobie pod siebie to spotkanie

- podsumował zadowolony kierownik rzeszowskiej drużyny.

Gol Częstochowa - Sokół Kolbuszowa Dolna 0:0

Sokół: Draus - Derylak, Kaznecka, Gawrzoł, Kot, Baltazar, Korab, Wdowiak, Jednacz (69 Śpiewak), Telega (79 Zielińska), Paterak. Trener Tomasz Grabiec.

Wprawdzie wygrać się nie udało, ale ważne, że sokółki wywalczyły pierwszy punkt w tym sezonie. Gol może nie należy do liderów ligowej tabeli, ale jednak przed tym spotkaniem był wyżej notowany od Sokoła.

POZOSTAŁE WYNIKI: Rysy Bukowina Tatrzańska - SWD Wodzisław Śląski 5:0; Sparta Daleszyce - ROW Rybnik 1:5; Rekord Bielsko-Biała - Sportowa Czwórka Radom 5:1. Mecz Tarnovia Tarnów - Respekt Myślenice odbędzie się 6 października.