Piłka nożna, 1 liga kobiet. Resovia pokonała Pogoń Tczew na inaugurację rundy wiosennej [RELACJA, ZDJĘCIA]

Resoviaczki zgarnęły trzy punkty w pierwszym meczu rundy wiosennej
Resoviaczki zgarnęły trzy punkty w pierwszym meczu rundy wiosennej Michał Czajka
Piłkarki Resovii pokonały dosyć pewnie Pogoń Tczew choć mecz wcale nie był dla nich łatwy.

Początek meczu nie zwiastował nic dobrego dla Resovii. Pogoń często przedzierała się pod bramkę gospodyń, a linia defensywna resoviaczek miała sporo problemów z rozbijaniem tych ataków. Na szczęście rzeszowskiego zespołu między słupkami znakomicie dysponowana w sobotę była Aleksandra Byczek i to właśnie ona kilkakrotnie uratowała swój zespół przed utratą gola. Wprawdzie Pogoń wreszcie dopięła swego w 42. minucie po dobrej kontrze, ale i tak to właśnie bramkarka Resovii była bohaterką pierwszych 45 minut.

Po przerwie jednak zobaczyliśmy inny zespół Resovii. Już na samym początku dobrą akcję lewym skrzydłem przeprowadziła Karolina Bednarz, odegrała na pole karne do Gabrieli Kaput i ta na raty pokonała bramkarkę gości. Kilka minut później to właśnie Kaput znakomicie przycisnęła w polu karnym zawodniczkę Pogoni, wywalczyła piłkę i odegrała ją do Karoliny Kurasz, która wyprowadziła rzeszowski zespół na prowadzenie. W 60. minucie Gabriela Kaput ponownie dała się we znaki defensywie drużyny z Tczewa - tym razem potrafiła odebrać piłkę bramkarce i zagrała do Vanessy Jużeckiej, która minutę wcześniej pojawiła się na boisku i było już 3:1 dla rzeszowianek. Na 4:1 ładnym strzałem zza pola karnego podwyższyła Bednarz. Pogoń jeszcze raz się jednak podniosła i na 12 minut przed końcem zdobyła drugiego gola. Przyjezdne grały bardzo ambitnie i w ostatnich minutach mogły jeszcze zdobyć trzeciego gola, ale rzut karny obroniła Natalia Niemiec, która chwilę wcześniej zmieniła Aleksandrę Byczek.

Resovia - Pogoń Tczew 4:2 (0:1)

Bramki dla Resovii: Kaput 48, Kurasz 51, Jużecka 60, Bednarz 70.

Resovia: Byczek (87 Niemiec) - Bednarz, Niemczycka (59 Jużecka), Florek, Czyż, Łach (70 Paterek), Kaput, Kurasz, An. Ząbęk, Mokrzycka, Litwin. Trener Paweł Szurgociński.