Piłka nożna - 2 liga kobiet. Pierwszy punkt drugiej drużyny SMS Resovii. Wysoka porażka GKS-u Majdan Sieniawski

Barbara Puchała
Bartosz Frydrych
SMS II Resovia zremisował z Naprzodem Sobolów w 2 lidze kobiet, a dotkliwej porażki na własnym boisku doznały zawodniczki z Majdanu Sieniawskiego.

Narzód Sobolów - SMS Resovia II 1:1 (1:0)

Bramki: Czapeczka - Jużecka.

Resovia II: Pieniążek - Schmidt, M. Marszałek, Rzeszut (60 Mroczka), Niemczycka(46 Kaczmar), Szałaj (46 Marszał S), Jużecka, Fluder, Michalska(50 Balicka), Łach(80 Dąbrowska), Kaput(80 Pawłowska). Trener Katarzyna Czyż.

Z pierwszego punktu zdobytego na trudnym terenie w Sobolowie cieszą się piłkarki Resovii. Dobrze mecz rozpoczęły grające w osłabionym składzie gospodynie, którym przed przerwą udało się objąć jednobramkowe prowadzenie. W drugiej odsłonie skuteczniej zagrały jednak rzeszowianki, które wykorzystując rzut karny, doprowadziły do remisu. Wynik co prawda mógł być bardziej korzystny, gdyby nie błąd arbitra.

- Sędzia nie zauważył ręki w polu karnym, po której powinien podyktować kolejny rzut karny dla naszej drużyny - żałowała Katarzyna Czyż.

GKS Majdan Sieniawski - Sparta Daleszyce 0:4 (0:4)

GKS: Szymańska - Pokrywka (70 Leniart), Karpińska, Kornaga, Jajak, Urbanik, Koperska (70 Grabias), Olszańska (75 Krupa), M. Łuszczek (55 Rygowska), Brzyska (55 P. Łuszczek), Oleszczuk (70 Ozga). Trener Mateusz Krawiec

Nie powiodło się natomiast zawodniczkom z Majdanu Sieniawskiego, które uległy Sparcie 0:4. Piłkarki z Daleszyc wynik ustanowiły już w pierwszej połowie.

POZOSTAŁE WYNIKI: Widok Lublin - Prądniczanka Kraków 2:1; Łysica Bodzentyn - Starówka Nowy Sącz 3:2; KSP Kielce - Trójka Staszówka/Jelna 5:3; LKS Wierzchowiska - Potok Sitno 1:1.