Piłka nożna | 4 liga podkarpacka. Izolator Boguchwała wypunktował rezerwy Resovii po przerwie

Miłosz Bieniaszewski
Rezerwy Resovii też miały swoje szanse, ale w drugiej połowie na boisku panował już tylko Izolator Boguchwała Miłosz Bieniaszewski
Izolator Boguchwała pokonał na własnym boisku rezerwy Resovii 3:0. Wszystkie bramki padły jednak dopiero w drugiej połowie.
Zobaczcie zdjęcia z meczu 4 ligi podkarpackiej Izolator Boguchwała - SMS Resovia II, który zakończył się wygraną gospodarzy 3:0.

Piłka nożna | 4 liga podkarpacka. Izolator Boguchwała - SMS ...

Jeśli ktoś spojrzy na końcowy wynik, to pomyśli, że gospodarze mieli łatwą przeprawę. Nie do końca tak jednak było. Zgadza się, Izolator przeważał, a od momentu gry w przewadze całkiem zdominował wydarzenia boiskowe, ale w pierwszej połowie młodzi rzeszowianie byli równorzędnym rywalem.

Tym razem w rezerwach Resovii nie było wielkich wzmocnień z pierwszej drużyny, ale młodzież pokazywała się z dobrej strony. Miała też swoje sytuacje, ale po strzale Sebastiana Usarza miejscowych uratował słupek, a przy próbie Szymona Fereta, futbolówkę na linii bramkowej zatrzymał Krystian Wilk.

Wcześniej to jednak miejscowi mieli dwie szanse na bramki, ale i gościom raz przyszedł w sukurs słupek, a w kolejnej sytuacji Aleksander Gajdek uderzał zbyt słabo, aby zaskoczyć Pawła Łakotę. Golkiper „pasiaków” efektowną robinsonadą popisał się natomiast przy strzale z rzutu wolnego Michała Cacha. Do przerwy bramek jednak nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron Izolator podkręcił tempo, a jak boisko za drugą żółtą kartkę opuścił Kacper Kojder, to już całkiem gospodarze zdominowali swoich rywali.

Trwał więc napór miejscowych, ale choć kilka razy kotłowało się w polu karnym Resovii, to wynik nie ulegał zmianie.

Wreszcie, w 66. minucie najwyżej do dośrodkowania Cacha wyskoczył Marcin Dudek i było 1:0. Z upływem każdej kolejnej minuty przyjezdni tracili siły, a Izolacja cały czas atakowała, wykorzystując coraz więcej miejsca na boisku. W efekcie ładnie zza pola karnego przymierzył Konrad Kowal i Łakota musiał wyjmować piłkę z siatki.

Drużyna Bartosza Zołotara mogła więc już grać na luzie, bo jasnym było, że nic złego jej w tym dniu spotkać nie może. Gospodarze cały czas parli jednak do przodu i udało im się postawić kropkę nad „i”. Uczynił to Michał Worosz, który wykończył składną akcję swoich kolegów - Simona Mazura i Radosława Łenia.

Izolator Boguchwała - SMS Resovia II 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Dudek 66-głową, 2:0 Kowal 78, 3:0 Worosz 88.

Izolator: Ziobro – Gajdek, Bogacz, Cach ż – Worosz, Ciemierkiewicz (68 Buda), Edosomwan ż (46 Dobrzański), K. Wilk (64 Łeń) – Kowal (85 Mazur), Dudek ż, Daniel (84 Penar). Trener Bartosz Zołotar.

Resovia II: Łakota – Loshi (81 Wódz), Chuchro, Drozd, E. Kiełbasa (17 Cholewa) – Grabowski (64 Bomba), Kałaska ż, Kyciński (74 Kumorek), Kojder żżcz [55], Feret – Usarz (87 Gnap). Trener Adam Bukała.

Sędziował Łącz (Tarnobrzeg). Widzów 100.

Dariusz Marzec w szczerym wywiadzie po odejściu z PGE Stali Mielec: takie rozstania naprawdę bolą