Piłka nożna II liga: Resovia przegrała w Elblągu

Pasiaki z wyjazdowej sesji przywiozły tylko punkt.
Pasiaki z wyjazdowej sesji przywiozły tylko punkt. Krzysztof Kapica
Po 18 meczach bez porażki Resovia znalazła pogromcę w Elblągu. Pasiaki w 21., zaległej kolejce przegrały 0-2 z Olimpią. ,

Dokładnie 2 minuty zdecydowały o tym, że pasiaki wyjechały z Elbląga na tarczy. Katem rzeszowian okazał się Mateusz Kołodziejski, który do meczu z naszym zespołem miał na koncie tylko 2 trafienia, a ten dorobek podwoił.
W obu przypadkach napastnik Olimpii wieńczył dośrodkowania swoich kolegów.. za pierwszym razem trafił do "sieci" głową. W tym wypadku Marcin Pietryka miał jeszcze pewne szanse na obronienie strzału, w drugim wypadku nie mógł nic zrobić, bo bohater dnia huknął mocno i celnie z woleja.

ZDANIEM TRENERA

JÓZEF STEFANIK, II trener Resovii
Graliśmy dwa razy pod rząd na wyjeździe, spędziliśmy parę dni poza Rzeszowem i liczyliśmy, że ugramy ze 3-4 oczka. Pachniało drugim remisem, niestety, popełniliśmy błędy w końcówce i drogo za to zapłaciliśmy. Nie ma jednak co rwać włosy z głowy. Każda seria się kiedyś kończy.

Sebastian Hajduk, który jesienią w zaledwie 10 minut wbił elblążanom 4 bramki. miał jedną okazję; po zagraniu Piotra Szkolnika. strzelał z 5 metrów, precyzyjnie, ale obrońca gospodarzy w ostatniej chwili zablokował uderzenie. W I połowie optyczną przewagę miała Resovia. Efektem tego był także strzał Sebastiana Głaza. Napastnik rzeszowian, który był centymetry od szczęścia - trafił jednak w poprzeczkę.
Po zmianie stron więcej z gry miała Olimpia. Niewiele z niej wynikało, ale gdy pachniało już na dobre remisem, miejscowi zadali dwa ciosy i mogli się cieszyć z rewanżu za jesienne lanie w Rzeszowie.

OLIMPIA ELBLĄG - RESOVA 2-0 (0-0)
1-0 Kołodziejski (85), 2-0
Kołodziejski (87, wolej)
OLIMPIA: Sobański - Byrski (81. Stankiewicz), Loda (90. Biegański), Dremluk, Sobieraj- Roszak (66. Ambroziak), Matwijów Stróż, Pietroń (65. Fedosov) - Róźnik, Kołodziejski.
RESOVIA: Pietryka 5 - Szkolnik 4, Kusiak 4, Bogacz 5, Kozubek 4 - Zawiślan 5 (73. Bergier), Walaszczyk 4, Fryc 4, Piątkowski 5 (60. Turczyn) - Hajduk 4, Głaz 5 (63. Kantor).
SĘDZIOWAŁ: Rafał Pasela (Bydgoszcz). ŻÓŁTE KARTKI: Piątkowski, Kusiak. WIDZÓW: 1500 (53 z Rzeszowa).