Piłka nożna. Klasa B Dębica WYNIKI. Śmierć piłkarza. Mecz Zawady z Paszczyną odwołany

Waldemar Mazgaj
Mariusz Szajna był nie tylko piłkarzem ale też wiernym i aktywnym kibicem naszej reprezentacji. Facebook Paszczyniaka
Nie odbył się mecz Baszty Zawada z Paszczyniakiem. Zawodnik drużyny z Paszczyny Mariusz Szajna zmarł w przededniu meczu. Miał 31 lat!

– W piątek mieliśmy badania i lekarz zdiagnozował u niego nadciśnienie. W niedzielę rano dowiedziałem się że zmarł. W takiej sytuacji nikt nawet nie myślał o graniu – opowiadał Paweł Jacek, trener Paszczyniaka.

Grupa 1

Na innych boiskach grano. Gola dla Bystrzycy strzelił Krzysztof Fąfara – prezes, trener i zawodnik w jednym.

- Chaotyczny mecz duży przy porywistym wietrze, ale zwycięstwo zasłużone. Nie było jednak tak, jak oczekiwaliśmy – mówił trener LZS Mała Tadeusz Stolarski.

Kaskada II Kamionka – Korona Góra Ropczycka 5:2 (4:1) M. Świder 14-karny, 30, Marcin Kuroń 22, Świątek 40, Rogowski 70 – K. Kułak 23-wolny, 65-wolny * Babicz z Korony przestrzelił karnego w 18. minucie;

Piast Wolica Piaskowa – KS Bystrzyca 1:1 (1:1) Przydział 25 – Fąfara 45;

Borkovia Borek Wielki – LZS Mała 0:1 (0:1) Paszkiewicz 33 * karnego przestrzelił w II połowie Jezuwit z Małej;

mecz Baszta Zawada – Paszczyniak Paszczyna został przełożony.

Pauzowała Brzostowianka.

Grupa 2

O pechu mogą mówić piłkarze Góry Motycznej. Nie dość, że przegrali mimo prowadzenia do przerwy dwiema bramkami, to jeszcze Paweł Kaczor i Michał Kubek mocno zderzyli się głowami. Kaczor z rozciętą głową dotrwał do końca meczu, ale jego kolega ze złamanym nosem trafił do szpitala.

Aż trzy bramki zdobyli piłkarze ostatniego w tabeli Skorpiona, ale ich nadzieje na pierwszy w sezonie punkt zostały rozwiane po przerwie.

Jamnica Dulcza Wielka – Kamieniarz II Golemki 4:2 (2:2) K. Giża 18, B. Giża 30, J. Wolak 67, Barłóg 70 – K. Lada 10, Waśko 15-k.;

Góra Motyczna – Orły Borowa 2:3 (2:0) Skóra dwie – N. Małek dwie, sam.;

Dąb Żdżary – Skorpion Wylów 5:3 (3:3) D. Bieniasz trzy, Tworek, Kolak – Surowiec dwie, Babula;

Dąbrówka Stara Jastrząbka – Orły Ruda 1:2.