Piłka nożna. Klasa O Stalowa Wola. Ostre strzelanie w Gorzycach. Stal rozbiła 5:0 Górnovię Górno [ZDJĘCIA]

Krzysztof Nowaliński
Stal Gorzyce (białe stroje) nie miała litości dla znajdującej się w strefie spadkowej Górnovii. Krzysztof Nowaliński
Piłkarze lidera z Gorzyc okręgówce stalowowolskiej nie mieli litości dla gości z Górna i wbili im aż pięć goli.

Pierwsza połowa należała do Grzegorza Szymanka, za sprawą którego gospodarze do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron najpierw do bramki przyjezdnych dwukrotnie celnie trafił drugi z napastników Stali Marcin Szeser, a na pięć minut przed końcem meczu kolejnego gola na swoim koncie zapisał Szymanek.

Stal Gorzyce – Górnovia Górno 5:0 (2:0)
Bramki
: Szymanek 9, 25, 85, Szeser 58, 75.

Stal: Kozieł - Nowak, Winiarski (46 Syguła), Idec, Bernaś - Stelmach (72 Przepiórka), Tur, Wojtusik (65 Wierzgacz), Świąder (33 Falasa) - Szymanek, Szeser.

Górnovia: Pieniek – Radomski, Partyka, Perlak, Piersiak (78 Kowalczyk), Szewczyk, Pieniek, Rychel, Radomski (37 Miazga), Krudysz, Dec.

Sędziowali: Sylwester Rolek oraz Tomasz Wolak i Mariusz Antosz (Tarnobrzeg).

Niespodzianek nie zabrakło w Krzeszowie, gdzie do przerwy miejscowi przegrywali z Olimpią 1:0. Odwet gospodarzy rozpoczął dość kuriozalny gol. W 59 minucie po nieudanym wybiciu piłki przez bramkarza, futbolówka ostatecznie wylądowała w bramce rywali. Chwilę później miejscowi prowadzili już 2:1. Goście nie dali jednak za wygraną i doprowadzili do podziału punktów.

– Trzeba pochwalić naszego bramkarza, który dwukrotnie okazał się lepszy od naszych przeciwników w sytuacji „sam na sam” – mówił po meczu działacz Rotundy Marian Skakuj.

Rotunda Krzeszów – Olimpia Pysznica 2:2 (0:1)
Bramki
: Wołoszyn 59, Rębacz 66 – Sobiło 44, Młynarczyk 77.

Rotunda: Wołoszyn – Szast, Podpora, K. Wnuk (46 Szwedo), Jednacz [ż] (90 Kopacz), W. Niedbała (55 Babij), D. Warchoł (84 J. Wnuk), Szostak, Rębacz (88 Szewc), K. Niedbała, Fąfara.

Olimpia: Węglarz – Kuliś, K. Błażejowicz [ż] (55 Trawiński), Młynarczyk, Szado, Dybka, Szwedo, Bąk, Bajgierowcz, Sobiło, Uberman.

Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

POZOSTAŁE WYNIKI: Stal Nowa Dęba – Sparta Jeżowe 3:1 (0:1) dla gości: Kusiak 25;

Bukowa Jastkowice – Unia Skowierzyn 8:0 (5:0) J. Partyka, Kotwica, Mikołaj Partyka dwie, Cichoń, Michał Partyka, Kaczmarczyk, Bajdas;

Sokół Kamień – OKS Mokrzyszów 4:0 (4:0) Rurak, Metenka, Kobylarz, Słonina;

Stal II Stalowa Wola – LZS Ździary 4:3 (2:1) dla gości: Cupak, Wojtas, Tofil;

Sokół Sokolniki – Słowianin Grębów 4:0 (2:0) Marzec 41, Koselak 42, Adamczyk 70, 90-wolny;

Strzelec Dąbrowica – KP Zarzecze 2:3 (0:2) Roznowski, Kępka – Szuba, Kwiatkowski dwie;

San Kłyżów – Pogoń Leżajsk 3:0 (1:0) Bąk 5, Mroczek 65, M. Siek 90.