Piłka nożna kobiet, 1 liga. Pierwsza porażka Resovii w rundzie wiosennej [RELACJA, ZDJĘCIA]

Resovia walczyła ambitnie, ale przegrała u siebie z Trójką Staszówka/ Jelna
Resovia walczyła ambitnie, ale przegrała u siebie z Trójką Staszówka/ Jelna Michał Czajka
Piłkarki Resovii nie sprostały na swoim boisku Trójce Staszówka/ Jelna i przegrały pierwszy mecz w rundzie wiosennej.

Resovia zaczęła dosyć spokojnie, podopieczne trenera Pawła Szurgocińskiego dłużej utrzymywały się przy piłce i starały się przedostać pod bramkę Trójki. To nawet całkiem nieźle wychodziło, ale pod bramką rywalek brakowało strzałów, które mogłyby otworzyć wynik meczu. Raz po raz lewym skrzydłem próbowała "szarpać" Karolina Bednarz, ale najczęściej kończyło się na tym, że Trójka wybijała piłki na rzuty rożne, z których z kolei niewiele wynikało. Kilka razy zespół gości pokazał, że jest bardzo groźny z kontry. Tak właśnie było pod koniec pierwszej połowy, kiedy Trójka szybko wyszła, resoviaczkom przydarzył się jeszcze błąd w defensywie i było 1:0 dla Trójki.

Na drugie 45 minut miejscowy zespół wyszedł jednak z wiarą, że można odwrócić losy meczu i w 49. minucie Karolina Bednarz ładnym strzałem z wolnego wyrównała. Po raz kolejny dały jednak o sobie znać grzechy z pierwszej połowy i Trójka ponownie wyszła na prowadzenie po błędzie rzeszowskiej defensywy. Resovia po raz kolejny próbowała się podnieć i coraz bardziej się odkrywała, co oczywiście zachęciło przyjezdne do kolejnych prób. Kilka razy sytuacje ratowała Aleksandra Byczek, ale w 84. minucie skapitulowała po raz trzeci. Minutę później wprawdzie po raz kolejny odpowiedziała Bednarz, ale na więcej nie było już czasu i pierwsza porażka rzeszowskiego zespołu w rundzie wiosennej stała się faktem.

Resovia - Trójka Staszówka/ Jelna 2:3 (0:1)

Bramki dla Resovii: Bednarz 49 i 85.

Resovia: Byczek - Jużecka (46 Dańko), Bednarz, Florek, Czyż ż, Łach (59 Lindstroem), Kurasz (50 Ząbek), Bukowiec (71 Marszał), Mokrzycka, Kwoka, Litwin. Trener Paweł Szurgociński.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Praga Warszawa - UKS SMS II Łódź 0:2; Sportowa Czwórka Radom - Stomilanki Olsztyn 1:2; Rekord Bielsko-Biała - Pogoń Tczew 2:0; Piastovia - Polonia Środa Wlkp. 0:3 (wo); Tarnovia - SWD Wodzisław Śląski 3:1.