Piłka nożna kobiet, 1 liga. Resovia przegrała na własnym boisku ze Stomilankami Olsztyn na zakończenie rundy jesiennej [RELACJA, ZDJĘCIA]

Resovia przegrała u siebie ze Stomilankami 1:3
Resovia przegrała u siebie ze Stomilankami 1:3 Michał Czajka
Nieudane zakończenie rundy jesiennej Resovii - zawodniczki trenera Pawła Szurgocińskiego przegrały u siebie ze Stomilankami Olsztyn.

Początek pojedynku był dosyć wyrównany, potem resoviaczki zaczęły powoli przedostawać się pod bramkę rywalek i próbowały tworzyć sobie okazje. Brakowało jednak dokładnego podania w okolicach pola karnego zespołu z Olsztyna i w efekcie większego zagrożenia pod bramką Stomilanek też nie było.

Tymczasem do przodu ruszyły przyjezdne i opłaciło się - niezdecydowanie w obronie Resovii wykorzystała Katarzyna Grzesik i zrobiło się 1:0 dla Stomilanek.

- Ten gol dodał pewności siebie piłkarkom z Olsztyna - przyznał trener Resovii, Paweł Szurgociński.

Od tego momentu to właśnie one przeważały i w okolicach pola karnego gospodyń często się "kotłowało". Niedługo przed przerwą trochę szczęśliwego gola zdobyła Paula Zawistowska i przewaga olsztynianek się powiększyła.

Po przerwie odżyły trochę rzeszowianki. Lewą stroną boiska raz po raz na bramkę Kaźmierczak pędziła Karolina Bednarz, która próbowała albo dogrywać do koleżanek, albo sama zaskoczyć bramkarkę gości. Resovia miała również coraz więcej stałych fragmentów gry w postaci rzutów rożnych, a Stomilanki miały kłopot, by wyjść z własnej połowy. Wreszcie w 75. minucie centrę Bednarz z rzutu rożnego ładnym strzałem głową wykończyła Katarzyna Czyż. Potem miejscowe próbowały pójść za ciosem, ale ostateczny cios zadały jednak olsztynianki.

- W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze i cieszę się, że udało nam się zdobyć dwa gole. To było do przewidzenia, że Resovia ruszy do przodu w drugiej połowie i tak też było jednak udało nam się potem jeszcze zdobyć trzeciego gola

- podsumował trener Stomilanek, Dariusz Maleszewski.

- Szkoda, że przegraliśmy, bo w tej rundzie nam się to nie zdarzyło. Dziękuję dziewczynom, że podjęły walkę - próbowaliśmy, dzisiaj się nie udało - zakończył Paweł Szurgociński.

Resovia - Stomilanki Olsztyn 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Grzesik 28, 0:2 Zawistowska 39, 1:2 Czyż 75, 1:3 Zawistowska 89.

Resovia: Byczek - Czyż, Antos (70. Marszał), Michalska (75 An. Ząbek), Al. Ząbek, Bednarz, Niemczycka (46 Pacuła), Florek, Łach (60 Kwoka), Kaput ż, Gajdur. Trener Paweł Szurgociński.

Stomilanki: Kaźmierczak - Krech, Kędzia, Sivakova, Mazurkiewicz, Bielińska ż (74 N. Lenard), Tkaczyk, Rosiak, Grzesik, Franaszek (65 Szóstko), Zawistowska (89 Cichowska). Trener Dariusz Maleszewski.