Zamknij

Nowiny

Piłka nożna. Poznaliśmy kadrę, która będzie reprezentować Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w finałowym turnieju Regions Cup

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/20] Następne

nasza kadra na finał uefa regions cup

Trenerzy kadry Podkarpackiego ZPN Dariusz Jęczkowski i Michał Szymczak powołali 18 zawodników z 3 i 4 ligi, którzy wezmą udział w krajowym finale zmagań UEFA Regions Cup.

Finał odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 19-23 lutego. Zagrają w nim drużyny Podkarpackiego ZPN, Dolnośląskiego ZPN, Mazowieckiego ZPN i gospodarze – Kujawsko-Pomorski ZPN.

- Na powołania miało wpływ kilka czynników. Po pierwsze regulaminy: niektórzy zawodnicy podpisali niedawno kontrakty, albo odeszli z naszego związku, jak Zieliński czy Surmiak. Po drugie kontuzje – to okres intensywnej pracy w klubach. Z tego powodu odpadli Skiba czy Kocur. A po trzecie – praca – nie wszyscy dostali urlopy – mówi Sławomir Ferenc, kierownik tej kadry i rzecznik prasowy Podk. ZPN.

Dlatego już po południu w miejsce Marcina Sobola, Kamila Aaba i Krystiana Kazka zagrają Krzysztof Szymański, Jakub Krok i Dawid Król.

Podkarpackie w Bydgoszczy zagra kolejno z Mazowieckim ZPN (w czwartek 20 lutego o 12), Dolnośląskim ZPN (aktualny mistrz Europy amatorów, w piątek o 12) i Kujawsko-Pomorskim ZPN (w niedzielę o 10:30).

Turniej finałowy mistrzostw Polski amatorów jest jednocześnie krajowymi eliminacjami do mistrzostw Europy czyli UEFA Region’s Cup 2021. Puchar Regionów UEFA rozgrywany jest od 1999 roku. Grają zawodnicy z trzeciej i czwartej ligi, tacy którzy nigdy nie podpisali profesjonalnego kontraktu.

Podkarpackie nigdy nie wygrało krajowego finału, choć kilka razy w nim grało, m.in. w 2013 roku na stadionach w Lesku i Nowotańcu, czy dwa lata później w Policach, gdzie do mistrzostwa naszej ekipie zabrakło dokładnie jednej bramki.

Ernest Kasia, prezes KS Wiązownica: Nie liczyłem pieniędzy wydanych na klub [STADION]

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy