Piłka nożna. Stal Rzeszów nie dała żadnych szans w meczu sparingowym Wisłoce Dębica

Miłosz Bieniaszewski
Krzysztof Kapica
Przebywająca na zgrupowaniu w Sanoku, Stal Rzeszów rozegrała mecz sparingowy z Wisłoką Dębica. Rzeszowianie wygrali 6:0.

- Na obozie mamy zaplanowane dwie jednostki treningowe dziennie plus jeden sparing z Wisłoką Dębica. Cały czas pracujemy pod kątem wysokiego pressingu, ale nie zapominamy o rozwiązaniach ofensywnych - mówił oficjalnej stronie Stali Rzeszów przed meczem sparingowym Mateusz Stolarski, asystent Daniela Myśliwca.

- Kolejne sparingi mają nam dać odpowiedź czy nasza praca idzie w dobrym kierunku i czy obrana droga jest słuszna. Toczy się też rywalizacja o miejsce w składzie na pierwszy mecz o ligowe punkty - dodawał.

Gracze Stali Rzeszów przeciwko Wisłoce Dębica pokazali się z bardzo dobrej strony. Wypracowali wiele okazji bramkowych, a sześć z nich zostało zamienionych na bramki.

Dębiczanie w pierwszej połowie również przynajmniej dwukrotnie byli blisko zdobycia bramki, ale raz Przemysław Pęksa wygrał pojedynek sam na sam z rywalem, a raz w sukurs przyszedł mu słupek.

Po zmianie stron na boisku bezsprzecznie panowała już Stal Rzeszów, a efektem tego były kolejne gole.

Dariusz Kantor, trener Wisłoki Dębica testował w tym spotkaniu dwóch zawodników.

- Chciałbym, aby obaj u nas zostali - powiedział nam trener biało-zielonych.

- Jestem zadowolony, że mieliśmy okazję zmierzyć się z tak mocnym przeciwnikiem. Z pierwszej połowy jestem nawet bardzo zadowolony, bo wynik mógł być zgoła odmienny, ale nie wykorzystaliśmy swoich świetnych okazji. Po przerwie zdecydowanie dominowała już Stal - dodał.

Rzeszowianie następny mecz sparingowy rozegrają w sobotę z Wólczanką Wólka Pełkińska. Wisłoka Dębica zagra natomiast z Popradem Muszyna.

Stal Rzeszów – Wisłoka Dębica 6:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Kotwica 14, 2:0 Głowacki 18-karny, 3:0 Maciejewski 50, 4:0 Maciejewski 62, 5:0 Reiman 69, 6:0 Reiman 75.

Stal: Pęksa (46 Kaczorowski) – Sylwestrzak (46 Marczuk), Kostkowski (46 Góra), Szeliga, Głowacki (46 Trznadel) – Kłos (30 Goncerz, 60 Mustafajew), Kotwica (46 Szczepanek), Wolski (46 Reiman), Michalik (46 Maciejewski), Sławek (30 Pieczara, 60 Skrzecz) – Olejarka (46 Szczypek). Trener Daniel Myśliwiec.

Wisłoka: (I połowa) Libera – Król, Cabała, zawodnik testowany – Rębisz, Łanucha, Prokop, Zygmunt – Sojda, Kamiński Siedlik. (II połowa) Mrózek – Partyka, Mazur, Król, zawodnik testowany – Rębisz, Łanucha, Fedan, Kamiński – Lubera, Pawlak. Trener Dariusz Kantor.

Łukasz Góra, obrońca Stali Rzeszów: Wszystko jest do odrobienia. Ja w to wierzę [STADION]