Piłka ręczna 1 liga. Handball Rzeszów przegrał w Warszawie z AZS AWF

Handball Rzeszów z Warszawy wraca bez punktów.
Handball Rzeszów z Warszawy wraca bez punktów. Handball Rzeszów
Jeden z kandydatów do awansu nie dał za wiele pograć rzeszowiankom. Warszawianki trzynastoma bramkami ograły nasz Handball.

Początek był nerwowy z obu stron. Pierwsza bramka padła w drugiej minucie dla gospodyń. Rzeszowianki odpowiedziały chwilę potem, celnym rzutem Antoniny Szczęsnej. Wyrównany mecz toczył się do trzynastej minuty, kiedy to po raz ostatni notowano remis (po 5). Kolejne minuty to stopniowy odskok miejscowych, które na przerwę zeszły z zaliczka pięciu trafień.

Dwie pierwsze bramki po przerwie były autorstwa akademiczek, na domiar złego Handball nie wykorzystał rzutu karnego (w całym meczu przyjezdne nie wykorzystały aż trzech rzutów z siódmego metra). Warszawianki dość szybko podwoiły swoją przewagę z końca połowy, bo już w czterdziestej pierwszej minucie prowadziły różnica dziesięciu trafień. Handball aż do czterdziestej dziewiątej minuty nie grzeszył skutecznością, co przełożyło się na szesnaście bramek straty na dziesięć minut przed końcem meczu (32:16). W końcowych minutach na szczęście nasz zespół zaczął częściej trafiać, dzięki czemu zdołał zmniejszyć rozmiary porażki.

AZS AWF Warszawa - Handball Rzeszów 35:22 (17:12)

Handball: Stapińska, M - Ginalska 1, Tereszak, Płocica, Tomaszewska, Warias, Szczęsna 5, Lasek 5, Matraszek 1, Harpula, Puchalska 2, Pełzak, Jamrozik 2, Ziajka 4. Trener Jakub Bober