Piłka ręczna 1 liga kobiet. Handball Rzeszów pokonał Uniwersytet Warszawa, JKS San Jarosław przegrał w Karczewie

Handball Rzeszów w dwóch ostatnich meczach zanotował dwa zwycięstwa.
Handball Rzeszów w dwóch ostatnich meczach zanotował dwa zwycięstwa. Handball Rzeszów
Dwa zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach pozwoliły Handballowi na awans na 9 miejsce w ligowej tabeli.

Handball Rzeszów - Uniwersytet Warszawski 31:23 (17:11)

Handball: Stapińska, Margiel - Ginalska 5, Tereszak, Płocica, Walas, Szczęsna 3, Lasek 7, Matraszek 2, Harpula 1, Puchalska 2, Pełzak, Jamrozik 4, Ziajka 4, Tomaszewska 3. Trener Jakub Bober

Kary 2 i 8 Min.

Widzów 100.

Pierwszy kwadrans toczył się bramka za bramkę. W drugiej części pierwszej odsłony, rzeszowianki wzmocniły defensywę i stopniowo zaczęły budować przewagę, by na przerwę zejść z plus sześcioma trafieniami. Po przerwie Handball kontrolował mecz i dorzucił jeszcze dwie bramki do swojej przewagi z pierwszej połowy.

MKS Karczew - JKS San Jarosław 31:26 (16:12)

JKS San: Kulpa, Musakova - Szczotka, Dębiak 6, Bartoszek 1, Pazdro 2, Stachowicz, Świerk 2, Wicińska 4, Lubercka 3, Amanda Szymborska 6, Aleksandra Szymborska, Baran 2. Trener Michał Kubisztal

Kary 16 i 16 Min.

Widzów 80.

Pierwszy kwadrans był wyrównany, później do głosu doszły gospodynie i zbudowały przewagę, którą powiększyły jeszcze na początku drugiej odsłony. Od stanu 28:19 miejscowe zwolniły tempo, a nasz zespół zaczął w końcu trafiać, dzięki czemu zdołał odrobić część strat.

AZS UMCS – Varsovia 24:29 (13:17);

Wesoła - SMS 30:31 (16:18);