Piłka ręczna 1 liga kobiet. Handball Rzeszów przegrał w Kielcach, JKS San bez szans w Warszawie

JKS San Jarosław (jasne stroje) wysoko przegrał w Warszawie.
JKS San Jarosław (jasne stroje) wysoko przegrał w Warszawie. Kacper Loc
Handball Rzeszów postraszył Koronę w Kielcach, JKS San nie znalazł recepty na ofensywę Handballu Warszawa.

Handball Warszawa - JKS San Jarosław 51:27 (25:16)

JKS San: Musakova – Szczotka 1, Dębiak 4, Koshliak 4, Szczerek, Świerk 1, Shapoval, Borowska 4, Luberecka 6, Hawryluk 7. Trener Tetiana Kosyk.

Kary 10 i 6 min.

Widzów 65.

O tym meczu, szczególnie w defensywie, jarosławski zespół musi jak najszybciej zapomnieć. Po za pierwszy minutami zespół gospodarzy robił w ataku co chciał, efektem aż 51 bramek rzucony przez warszawiaczki.

Korona Handball Kielce - Handball Rzeszów 35:29 (16:12)

Handball R.: Margiel, Pełzak - Ginalska 1, Tereszak, Płocica 5, Perykasza, Szczęsna 4, Lasek 10, Warias, Puchalska 3, Kwater 1, Stapińska, Jamrozik 3, Zielonka, Tomaszewska 2, Dymnicka. Trener Jakub Bober.

Kary 8 i 8 min.

Widzów 200.

Rzeszowski zespół nie przestraszył się spadkowicza z Superligi i co prawda przegrał w Kielcach, powalczył o jak najkorzystniejszy wynik. Po pierwszych wyrównanych minutach, gospodynie odskoczyły na pięć bramek w 11 min. Z czasem rzeszowianki zniwelowały dystans do dwóch trafień, jednak w końcówce połowy miejscowe znów dorzuciły dwie bramki. Po zmianie stron miejscowe odskoczyły na sześć trafień i znów nasz zespół zdołał odrobić część strat, a w 53 minucie doprowadził do wyniku 29:28. Niestety w kolejnych trzech akcjach Korona zdobyła trzy bramki, a nasz zespół żadnej, co przesądziło o końcowym zwycięstwie kieleckiej drużyny.